WiFi Map Android Uygulamalar

wifi map android uygulama

Android işletim sistemli cihazlar için geliştirilen WiFi Map uygulaması ile cihazlarınızın bulunduğunuz konumdaki kablosuz internet noktalarını keşfetmesini sağlayın. Play Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulamanın oldukça sade bir görünümü ve basit bir kullanımı var. WiFi Map ile kablosuz ağlara kolaylıkla bağlanabilir ve internetten mahrum kalmazsınız.

 

Uygulama, öncelikle bulunduğunuz konumdaki kablosuz ağ noktalarını tespit ediyor ve sonrasında bu ağların şifrelerini sizlere yollayarak giriş yapmanızı sağlıyor. Aklınıza şifrenin yasa dışı yollardan gönderildiği gelebilir ancak durum böyle değildir. Daha önce o kablosuz ağı kullanan kişiler tarafından şifrenin uygulamaya girildiğini belirtmemizde fayda var. Kafelerde, otellerde ve ortak kullanımın yaygın olduğu mekanlarda görevlilere WiFi şifresini sormak yerine bu uygulama ile vakit kaybetmeden internete bağlanabilirsiniz.

Daha Fazlası


1 20

 

Ancak bazı durumlarda uygulamada bulunan şifrelerin değiştirilmiş olabildiklerini ve yeni şifrelerin girilmemesi halinde internete bağlanmada sorun yaşayabileceğinizi belirtmemizde fayda var. İsterseniz bu işlemi kendiniz de yapabiliyor ve diğer kullanıcılar tarafından güncellenen kablosuz ağ şifresini görmelerine yardımcı olabiliyorsunuz. Size yakın olan WiFi hotspot noktalarının bir harita üzerinde sunulması sayesinde internet konumlarına olan seyahatlerinizin de oldukça kolay bir hal alacağını belirtebiliriz.

 

Eğer bir WiFi noktasını çevrenizdekilerle paylaşmak isterseniz o bölgenin bulunduğu koordinatları uygulama içinde yer alan sosyal paylaşım bölümlerini kullanarak sosyal ağlardan ya da iletişim uygulamalarınızdan diğer kişilere aktarabiliyorsunuz. Çevrimdışı çalışma özelliğine de sahip olan WiFi Map, işinize yarayabilecek ücretsiz uygulamalardan biri olarak Google Play Store’daki yerini almış durumda

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri