Samsung ve Apple’dan e-SIM Ortaklığı

apple - samsung ortaklık

 

Teknoloji dünyasında hemen hemen her kategoride liderliğe oynayan firmaların yaptığı ortaklığa birçok defa şahit olduk. Sektörde zirveye oynayan firmalar, bazı zamanlarda birlikte hareket ederek her iki tarafı da memnun edici işlere imza atabiliyor.  Bu durumla ilgili son örnek Apple-Samsung ikilisinden geldi. Geçmiş dönemlerde yeni iPhone ve yeni iPad konusunda iki dev firmanın beraber çalışacağı iddiaları ortaya atılmıştı. Bugünlerde ise yine bu iki firma, önemli bir konu için yeniden bir araya gelmeye hazırlanıyor.

 

Daha Fazlası


1 182

Uzun zamandan beri yeni sistemler ve patentler üzerinde çalışmalar yürüten Apple, son olarak e-SIM (elektronik SIM kartı) teknolojisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. Apple’ın yürütmüş olduğu bu çalışmalara artık Samsung firması da destek vermeye başladı. Proje kapsamında önemli GSM operatörleri ile görüşen iki firma, bu operatörler ile en kısa sürede anlaşarak  e-SIM’i hayata geçirmek için çalışıyorlar. Şu an için AT&T, Vodafone ve Deutche Telekom gibi operatörler ile görüşmeler yapılmış durumda.

 

İki firmanın üstünde çalışmış oldukları sistem hayata geçecek olursa, akıllı telefonlar bundan sonra SIM kartına gerek duymadan operatöre bağlanabilme özelliğine sahip olacaklar. Böylelikle ortada herhangi bir şekilde kart bulunmayacak. Bugünlerde hem Apple hem de Samsung firması, proje üzerindeki ortak çalışmalarını son sürat devam ettiriyor. e-SIM teknolojisi, planlanan tarih olan 2016 yılında hayata geçirilecek olursa yeni model iPhone ve Samsung’larda bu özellik yerini almış olacak. Bir aksilik olmazsa e-SIM teknolojisi ilk olarak Samsung Galaxy S7 modelinde kullanılacak.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri