Facebook Messenger En Yeni Özellik

facebook messenger yeni ozellik

 

Dünyada yaygın olarak kullanılan sosyal paylaşım sitesi olan ve milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan Facebook, kullanıcı profilini geliştirmek için bağımsız konuma getirdiği Messenger, tüm dünya üzerinde herhangi bir üyelik şartı olmadan kullanıma açıldı.

 

Bilindiği gibi Facebook, son dönemlerde Messenger uygulamasını iyiden iyiye el üstünde tutarak sürekli uygulamayı geliştirmeye yönelik güncellemeler paylaşıyordu. Bu özelliklerden biri olan ve daha önceki yazılarımızda da paylaşmış olduğumuz Messenger uygulamasını kullanmak için herhangi bir Facebook hesabına gerek duyulmamasıydı.

Daha Fazlası


1 127

 

Kullanıcı sayısını daha da artırmaya yönelik bir hamle yapan Facebook, mesajlaşma servisini bir bakıma kendinden soyutlaştırarak ayırmış ve deneme amaçlı olarak öncelikle ABD, Kanada, Peru ve Venezuela’da kullanıcılarıyla buluşturmuştu. Kısa süre içinde açıklama yapan yetkililer uygulamanın yakın zaman içinde tüm ülkelere yayılacağını ifade etmişlerdi.

 

Merakla beklenen açıklamalar sonunda yapıldı ve Messenger ekibinin sözcülerinden olan David Marcus, Messenger uygulamasının tüm dünya üzerine yeni geliştirilmiş bu özelliği ile birlikte sunulduğunu belirtti. Bilindiği gibi önceki dönemlerde Messenger uygulamasını yükleyen kullanıcılar giriş yapabilmek için Facebook hesabına bağlanması gerekiyordu. Yeni geliştirilen özellikle birlikte yalnızca adınızı ve telefon numaranızı girerek oluşturacağınız kayıtla birlikte uygulamayı kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Eğer zaten bir Facebook kullanıcısı iseniz yine aynı şekilde Messenger uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Her geçen gün uygulamalarını sürekli geliştirerek kullanıcılarına en iyisini sunmaya çalışan Facebook, bakalım kısa zaman içinde daha ne gibi yenilikleri kullanıcılarıyla buluşturacak?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri