Samsung Gear A Akıllı Saat Ne Zaman Çıkacak?

samsung gear a akilli saat

Günümüzde hızla gelişen teknolojiyle beraber her gün yeni ürünler piyasaya sunulmaya devam ederken firmalar zaman zaman tasarımlarında değişikliklere gidebiliyor. Bu firmalardan biri olan Güney Kore teknoloji devi Samsung, 2015 yılının ikinci yarısı için geliştirdiği akıllı saatini piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Ayrıca bu saatle birlikte Samsung, yuvarlak tasarıma geçmeyi planlıyor.

 

Galaxy Note 5 ile birlikte tanıtılması beklenen Orbis kod adlı Gear A’nın bazı arayüz görüntüleri teknoloji gündemindeki yerini almıştı. Yaşanan son gelişmelerle birlikte Samsung’un yuvarlak tasarıma geçmeye hazırlandığı akıllı saati Gear A’nın teknik özellikleri ile bilgiler açıklandı.

Daha Fazlası


1 182

SamMobile sitesinde yer alan özel habere göre Gear A’da yer alması beklenen özelliklerden bahsedecek olursak; 1.2GHz frekans hızında çift çekirdekli Exynos 3472 işlemci ve 450 MHz’de çalışan dört çekirdekli Mali-400 GPU’nun yer alacağı ifade edildi.

 

Bunun dışında Bluetooth 4.1 bağlantısına sahip olacak akıllı saatte 4 GB’lık dahili hafıza ve 768 MB’lık RAM yer alacak. 1.65 inç’lik 360 x 360p çözünürlüğe sahip yuvarlak Super AMOLED ekranla kullanıcılarının karşısına çıkacak olan saatte 250 mAh kapasiteye sahip pil bulunacak. Sensör özelliklerine değinecek olursak; GPS, akselerometre, barometre, nabız ölçer ve jiroskopa da yer verilecek.

 

Tizen işletim sistemiyle çalışacak olan Gear A’da, Tizen’in yuvarlak ekrana uyarlanmış özel bir arayüz sürümü bulunacak. Saatin metal çerçevesi arayüz kontrollerinde de kullanılmaya elverişli olacak. Akıllı telefon sektöründe oldukça iyi işler çıkarmayı başaran Samsung’un aynı başarıyı akıllı saat pazarında da yakalayıp yakalayamayacağını zamanla göreceğiz?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri