GİF İle Neler Yapılır?

Son zamanlarda yeniden popüler olmaya başlayan GIF resim formatı, özellikle internet paketinizden tasarruf için 2000’li yıllarda sıklıkla kullanılan bir resim yöntemi idi.

Son zamanlarda yeniden popüler olmaya başlayan GIF resim formatı, özellikle internet paketinizden tasarruf için 2000’li yıllarda sıklıkla kullanılan bir resim yöntemi idi. Bugünlerde ise internet aleminde son derece yaygın olan ve milyonlarca takipçisi olan ‘caps’ denilen görsellerde sıklıkla kullanılmaya başlanan GIF formatı, eski günlerindeki popüleritesini daha da artırarak yeniden yaygınlaşmaya başladı.

Ryan Hoover tarafından geliştirilen Slate adındaki size de GIF yapma konusunda destekçi oluyor. Bilindiği gibi videoları GIF formatına dönüştüren pek çok site bulunuyor, ancak kendimiz istediğimiz gibi GIF yapabileceğimiz siteye pek rastlamadık desek yanlış olmaz. Slate ise size kendi yazmış olduğunuz yazılarınız ile GIF oluşturabileceğiniz bu Slate’te beğendiğiniz sözleri de bu yöntemle paylaşabileceğiniz bir yöntem ortaya çıkmış oluyor.

Daha Fazlası


1 85

Kendi kendinize yapmakla uğraşmak yerine yazının fontunu puntosunu ve dönüş hızı gibi özellikleri seçerek, arka plan ve yazı rengini de kişisel zevkinize göre belirleyerek GIF oluşturabilirsiniz. Daha sonraki bölümde ise GET URL bölümünden imgur linkini alabilir, sosyal medya paylaşım sitelerinden dilediğiniz yerde paylaşımı yapabilirsiniz.

Eğer yapmış olduğunuz giflerin size link vermesini istiyorsanız gif resimlerinin altında bulunan Get Url linli ile imgur’a yüklenmesini sağlayabilir ve böylelikle link almış olursunuz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri