Twitter’dan İlk Kim Paylaştı Adımı

twitter ilk kim paylasti

 

Dünya genelinde milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan Twitter‘da paylaşılan güzel bir söz, yapılan ince espriler, arkadaş çevrenizin genişliğine göre kısa süre içinde paylaşılarak milyonlarca kişiye ulaşabiliyor.Durum böyle olunca insanların hoşuna giden bi tweet, farklı kişiler tarafından paylaşılıyor.Bu mesaj sayesinde popülaritesini artırmak isteyen birçok kullanıcı bulunuyor.

Farklı kişilerin sayfalarında görmüş olduğumuz aynı tweetlerden sonra insanın aklına ister istemez “Acaba tweeti ilk kim atmış?” sorusu geliyor.Bugünkü yazımızda bahsedecek olduğumuz konu başlığı olan “İlk Kim Paylaştı?” adlı twitter hesabı, dedektif gibi çalışıp, popüler olan tweetlerin ilk kim tarafından paylaşıldığını sizler için araştırıyor.

 

@kimpaylasti kullanıcı adı ile açılan hesap kısa zaman içinde 4 bin takipçi sayısına ulaştı.Bu hesap kaynak gösterilmeden paylaşılan tweetlerin çıkış noktasını araştırıyor.

Daha Fazlası


1 13

 

İlginç bir sloganla yola çıkan ve takipçilerine ‘Emanetiniz Emanetimizdir’ diye seslenen hesabın takipçileri arasında internet aleminde meşhur olan kişiler de bulunuyor.

 

Yalnızca popüler tweetlerin kaynağını araştırmakla kalmayan hesap, aynı tweetin kaç kez kaynak gösterilmeden paylaşıldığını da tespit ederek takipçilerini bilgilendiriyor.

 

Her ne kadar takipçilerine yüzde 100 doğru bilgi garantisi sunmasa da çoğu zaman tahminlerinde haklı çıkıyor.‘İlk Kim Paylaştı?’nın bugüne  dek analiz ettikleri arasında en çok çalınma sayısına ulaşan tweet ise ‘neyim olursan ol da hayalkırıklığım olma, orası çok kalabalık… tanıyamam seni’ tweeti çıkmış.  Hesabın paylaştığı bilgilere göre  en çok aşk ve komedi ağırlıklı tweet’ler kaynak gösterilmeden paylaşılıyormuş.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri