LG G4 Beat Özellikleri

g4 beat

 

Akıllı telefon sektöründe bugün gelinen nokta,belki de bundan bir kaç yıl öncesine kadar hayal bile edilemeyecek konumlara geldi diyebiliriz.Farklı kıtalardan farklı firmaların piyasaya sunmuş olduğu akıllı cihazlar, meraklılarına bolca çeşit sunmaya devam ederken insanların ince eleyip sık dokumasına da neden olabiliyor.Firmalar amiral gemisi adını verdikleri en üst modelleri de sunuyor, orta ve alt segmente hitap eden modelleri de.Her bütçeye uygun olarak geliştirilen cihazlar kullanıcılarını bekliyor.

 

Akıllı telefon sektörünün önemli firmalarından biri olan LG, piyasaya sunmuş olduğu son amiral gemisi modeli G4’ü rakiplerine oranla daha geç çıkarması firmanın avantajına olmuştu.Çünkü bilindiği gibi Snapdragon 810 yongasının çok ısınmasından şikayet eden birçok firmanın durumunu göz önüne alan LG, G4 modelinde özelleştirilmiş Snapdragon 808 yonga setini tercih etmişti. G4 modelinin daha uygun fiyatlısı olan LG G4 Beat modeli yapılan etkinlikle tanıtıldı.

 

LG G4 Beat’ın Genel Özellikleri

Uzun zamandır hakkında iddialar eksik olmayan LG G4 Beat sonunda resmi olarak tanıtıldı.Orta segment sınıfında yer alan telefonun özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak;

– Snapdragon 615 yonga seti

– 5.2 inçlik Full HD çözünürlükte 423 ppi değere sahip IPS ekran

Daha Fazlası


1 158

– 8 GB’lık dahili hafıza

– 1.5 GB’lık RAM

– 2300 mAh kapasiteye sahip batarya.

 

lg g4 beat modeli

 

 

LG G4 Beat’in Avrupa’da satışa sunulacak olan modelinde 8 Megapiksel arka ve 5 Megapiksel ön kamera yer alacak. Latin Amerika’da satılacak olan modelinde ise arka kamera 13 Megapiksel çözünürlüğe sahip olacak. Her iki modelde de Renk Spectrum sensörüne yer verilecek.

LG G4 modelinin tasarımıyla aynı olan LG G4 Beat, Android 5.1.1 Lollipop sürümü ile piyasadaki yerini alacak. LG G4 Beat fiyatı hakkında ise şimdilik kesin bir açıklama bulunmuyor. Bakalım LG, Türkiye’de ısrarla sürdürmeye devam ettiği agresif fiyat politikasını LG G4 Beat modelinde devam ettirecek mi?

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri