App Store’dan Bir Zam Daha

apple logo

Günümüzün en önemli teknolojik ürünlerinden biri olan akıllı telefonlar insanlar için doğru kullanıldığında bulunmaz bir nimet.Akıllı cihazlar için geliştirilen uygulamalar sayesinde birçok işimizi oturduğumuz yerden hallederken bazen de boş zamanlarımızı değerlendirmek için yüklediğimiz oyunlarla zaman geçiriyoruz.Uygulama mağazalarından indirdiğimiz bu programlar bazen paralı olabiliyor ve indirmek istediğimizde belli bir ücret ödemek zorunda kalıyoruz.

 

Akıllı telefon sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Apple, App Store’da bulunan uygulamaların geliştiricilerine fiyatların artacağı konusunda bilgilendirme mesajı göndermişti.Güney Afrika, Güney Kore,Meksika ve Türkiye için geçerli olan bu durum karşısında Apple firmasını çabuk davranarak App Store’da bulunan uygulamaların fiyatlarını güncelleme yoluna gitti.Son zamlarla birlikte kullanıcıların nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu.

 

app store uygulama

 

Daha Fazlası


1 6

Ülkemizde TL para birimine geçildiği ilk dönemlerde Apple, en düşük uygulama fiyatını 1,79 TL olarak belirlemişti.Sonraki dönemlerde kur farkından kaynaklanan nedenlerden dolayı fiyatlar 1,99 TL’ye çıkmıştı. Doların ülkemizde uzun zamandan beri 2,65 TL’nin altına düşmemesinden dolayı Apple firması harekete geçti ve uygulama geliştiricilere gönderilen mesajlarla App Store’a zam geleceği belirtildi.Beklentiler zamlı fiyatların perşembe gününden itibaren geçerli olması yönündeydi ancak Apple, burda da elini çabuk tutarak zamlı fiyatları sunmaya başladı.

 

Bundan sonra App Store’da bulunan en düşük uygulama fiyatı 2,69 TL olacak. Diğer fiyatlandırmalardan da bahsedecek olursak, daha önce 4,29 TL olan uygulamalar 5,29’a , 10,49 TL olan uygulamalar da 12,99 TL’ye çıkarak satışa sunulmaya başlandı.

 

App Store’da yer alan bazı uygulamaların fiyatları şimdilik güncellenmese de kısa süre içinde zamlı fiyatların bu uygulamalara da yansıması bekleniyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri