LG G4 S Özellikleri

LG G4 S telefon

 

Akıllı telefon sektöründe dünyanın önde gelen firmalarından biri olan Güney Kore’li teknoloji devi LG, piyasaya sunmuş olduğu son amiral gemisi G4 modeli ile başarılı satış rakamlarına ulaşmaya devam ediyor.Üst segment sınıfına hitap eden bu telefonu almak için bütçesi yetmeyenler için geliştirilen ve hemen hemen aynı hatlara sahip olan LG G4 S’in yakın zamanda kullanıcılarla buluşacağı belirtilmiş ve sonrasında cihazla ilgili ilk sızıntılar teknoloji dünyasındaki yerini almıştı.

 

Elbette bu konuda en çok merak edilen durum ise LG G4 S’in ne gibi donanımlara sahip olacağıydı.Şimdiye dek farklı internet sitelerinde telefonun özellikleri ile değişik yorumlar yapılsa da şimdiye kadarki en detaylı bilgi geçtiğimiz günlerde yapıldı.

 

İşte  LG G4 S’te olacak özellikler;

 

Daha Fazlası


1 158
  • Benchmark sonuçlarından sonra cihazın özellikleri netlik kazanmış oldu. LG G4 S’te 5.2 inçlik ve 1080p’lik ekran yer alacak.
  • Daha önce yapılan tahminlerde cihazda Snapdragon 615 yonga setinin kullanılacağı belirtilmişti. Yapılan bu tahminler doğru çıktı ve G4 S’te Snapdragon 615 yonga seti kullanılırken, GPU tarafında Adreno 405 kullanmayı tercih etmişler.
  • Telefonun diğer özelliklerinden de bahsedecek olursak; 2GB’lık RAM, 16 GB’lık dahili depolama alanı, 8 Megapiksellik arka, 5 Megapiksellik ön kameranın kullanıldığı telefon Android 5.1.1 işletim sistemi ile piyasadaki yerini alacak.

 

 

LG firması, alt gelir grubuna dahil olan kişileri de düşünerek geliştirdiği bu modelini ne zaman ve ne kadar fiyata satacağı konusunda ise şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.Konuyla ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri