iPhone 6s Tasarım Özellikleri

apple iphone

Teknolojinin en önde gelen firmalarından biri olan Apple’ın bu yılın sonlarına doğru tanıtılması beklenen iPhone 6s modeliyle ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.Son gelen bilgiler, telefonun tasarımı hakkında bizlere bilgi veriyor.Geçmiş dönemlerde cihazın anakartıyla ilgili bilgiler ve 300/50 mbps hıza sahip Qualcomm LTE yongası sızdırılan iPhone 6s’in bugünlerde ise teknik tasarımları ile ilgili detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı.

iPhone’nun yeni amiral gemisi modeline ait olduğu belirtilen teknik çizimler, telefonun boyutları hakkında bizlere ilk defa bilgi veriyor.Bilindiği üzere iPhone 6 modeli 6.9 mm kalılığında geliştirilmişti. Fakat bu kalınlığın iPhone 6s modeli ile daha da artacağı ifade edilmişti.Son gelen bilgilere göre 6s modelinin 138 x 67 x 7.10 mm boyutlarında olacağı belirtilmişti.İster istemez insanların aklına yeni çıkacak olan bu modelin neden daha kalın olacağı şeklinde sorular gelmeye başladı?

 

iphone 6s tasarım

Bu sorunun cevabını sizlere verecek olursak, Force Touch’ın mekanik özelliklerinden ötürü 6s modelinin kalınlığının doğal olarak artması ve 7.10 mm kalınlığına kadar çıkacağı belirtiliyor.  Cihazın kalınlığıyla ilgili yapılan bir diğer tahmine göre ise cihazda kullanılması beklenen 12 Megapiksellik kameranın sensörünün cihazın kasasında daha geniş alan kaplamasından dolayı 0.2 mm’lik bir farkın ortaya çıkacağı ifade edildi.

Daha Fazlası


1 158

iPhone 6 İncelemesi Videosu

Tasarımsal olarak her ‘s’ modelinde olduğu gibi bu modelinde de fazla bir yeniliğe gitmeyi düşünmeyen Apple firmasının nasıl bir modelle kullanıcıların karşısına çıkacağını zamanla görmüş olacağız.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri