Sony Xperia Z5, Ne Zaman Gelecek?

Teknoloji dünyasının önde gelen firmalarından biri olan Japon devi Sony‘nin yakın zamanda piyasaya sunmuş olduğu Xperia Z3+ kullanıcılarıyla buluşmaya devam ediyor. Son dönemlerdeki etkinliğini gün geçtikçe daha da artıran Sony, önümüzdeki Eylül ayında yeni bombalarıyla kullanıcılarının karşısına çıkabilir.

 

Technodify sitesinde yayınlanan habere göre Sony, Eylül ayında yeni amiral gemisi olacak olan modeli Xperia Z5’i resmen açıklayabileceğini iddia etti.Bununla da yetinmeyecek olan firma, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Ultra gibi diğer modellerini de piyasaya sunacak.

 

 

Daha Fazlası


1 158

Sitede yer alan haberin devamına göre yeni çıkacak olan telefon tam bir donanım canavarı olacağı şeklinde.Ekran büyüklüğü ve çözünürlük kalitesi tam olarak netlik kazanmasa da( Quad HD olacağı şeklinde iddialar mevcut) işlemci olarak Snapdragon 820’nin kullanılacağı neredeyse kesinleşmiş.Xperia Z5 modeli ile birlikte bazı ilkler de kullanıcılarla buluşacak.Sony Xperia Z5 modelinde parmak izi sensörüne ve 4 GB’lık RAM’e yer verilecek ve böylelikle bu özelliklere sahip ilk Sony marka telefon olacak.Parmak izi tarayıcısı için yeni amiral gemisi modele Home butonunu da dahil edeceği iddia edildi.

 

Yine haberde yer alan iddialara göre telefonda 4.500 mAh kapasiteli muhteşem bir pil kullanılacak.Sony firması ile özdeşleşen OmniBalance tasarım anlayışı yeni modellerde de devam edecek.Kamera özelliği olarak da oldukça iddialı bir giriş yapmaya hazırlanan Sony,HDR ve 4K vide kaydını destekleyen 21 Megapiksel çözünürlüğe sahip Sony IMX230 CMOS sensör bulunacak.

Sony’nin yeni amiral gemisi olması beklenen modeli Xperia Z5’in Eylül ayında yapılacak olan IFA 2015 etkinliğinde resmen açıklanması bekleniyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri