Windows 10’da En Önemli Değişiklikler

windows10indirWindows 10

Değişen teknolojinin gelişmesi, bir tek cep telefonlarına değil Windows işletim sistemlerinin de gelişmesinde mühim rol oynuyor. 30 Eylül 2014 de Windows kadrosunun youtube resmi kanalında tanıtmış olduğu Windows’un yeni yüzü Windows 10 için başlıca özelliklerini tanıtmış oldu. Ara yüz ve kullanılabilir üstüne odaklanılan tanıtım videosunda, klasikleştirilmiş başlat menüsü yeni sürümüne uyarlanarak yeniden gömülü bir parçası haline gelmiş.

Daha Fazlası


1 22

Windows 10’da Önemli Birtakım Değişimler

Windows 8 üstünde yer edinen ve başlangıç ekranını, geleneksel Windows masaüstü içinde seçim yapma imkânı yaratarak kullananların seçimine bırakmış. Başlat menüsünde yer edinen kısa yollar yerine çağıl kutucuklara yer vermiş.

Monitör üstünde görülen ve yakın zamanda kaybolan bildirimleri vazife çubuğunda yer edinen bildirim alanına eklenmiş. Windows 8 ile önümüze çıkan Windows mağaza uygulamalarının geleneksel pencere “küçültme, büyütme ve kapatma” özellikleri eklendikten sonra yeni bir görüntü yaratılmış. Linux tabanlı işletim sistemlerinin haiz olduğu birden fazla masaüstü yaratma özelliği Windows 10 üstünde de uygulanarak getirildiği en mühim ve yeni özellikleri içinde içeriyor.

Windows Şefi Terry Myersonun açıkladığı ve yeni işletim sistemi Windows serisinde, en geniş aygıt seçeneğine haiz olan işletim sisteminden bahseden Myerson, bir kişiye ilişkin olan bütün cihazlardaki Windows’lar ile eşleşebilmeyi sağladığını beyan etti. Hem de bütün masaüstü ve dizüstü bilgisayarların yanı sıra tv ve tabletlerde rahatça çalışabileceğini de söylemiş oldu.

Windows 10 Çıkış Tarihi

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri