Simple Machines By Tinybop Oyununu App Store’dan İndir

app store simple machines

Akıllı telefonlar için geliştirilen bazı uygulamalar kullanıcılarına eğlenceli dakikalar yaşatırken aynı zamanda eğitici olmayı da ihmal etmiyor. Bu uygulamalardan biri olan ve her yaştan kesime hitap eden, eğlenceli vakit geçirirken öğrenmenize de yardımcı olan Simple Machines By Tinybop (Tinybop’tan Basit Makineler) isimli uygulama App Store’da kullanıcılarının beğenisine sunuldu. iPhone ve iPad cihazlarınıza uygulamayı yükledikten sonra basit makinelerle deney yapmadan onların nasıl çalıştığına kadar birçok konuda bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacak.Daha çok çocukların ilgisini çekmeyi başaran bu uygulama, içeriğinde yer alan kaldıraçlar,makaralar ve daha birçok basit makinenin nasıl kullanıldığıyla ilgili bilgiler sunuyor.

 

 

Daha Fazlası


1 11

Çocukluğumuzda bize ‘Büyüyünce ne olacaksın?’ diye sorduklarında genelde doktor, öğretmen mühendis gibi cevaplar verirdik.Bizim çocukluk dönemimizde her ne kadar teknoloji bu kadar gelişmemiş olsa da ve biz bu uygulamalardan yararlanamamış olsak da bu uygulama ile birlikte, bizler de dahil olmak üzere özellikle çocukların mühendisliğin eğlenceli tarafını göstermeye çalışan bir uygulama olarak dikkat çekiyor.Uygulamanın içeriğinde yer alan el kitabı sayesinde makinelerin çalışma prensibini anlatarak onların demolarını yapmanıza olanak sağlıyor ve imal etmek için yapmanız gerekenleri sizlere aktarıyor.

simple machine oyun

Oyunun özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak, oyun içinde yer alan 6 basit makineyi oyun süresince keşfetmeye çalışacaksınız. Bu makinelerle ( kaldıraçlar, makaralar, eğik düzlemler, kamalar, çıkrıklar ve vidalar) çeşitli deneyler yaparak güç ve hareket konularını öğrenmenize katkıda bulunmuş oluyor. Oldukça gerçekçi tasarlanan oyunun içinde çalışma kağıtları ve el kitapları da mevcut. Çocuklarınızın akıllı cihazlardan eğitim amaçlı faydalanmaları için oldukça başarılı olan bu uygulamayı App Store’dan indirebilirsiniz.

 

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayınız.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri