Türk Yapımı Whispto Uygulaması Yeni Bir Dönemi Başlatabilecek Mi?

whispto uygulama

Hızla gelişen teknoloji ülkemizde de etkisini göstermeye devam ediyor. Bu konuyla ilgili olarak Türkiye’nin ilk sesli sosyal ağı olma özelliğine sahip olan Whispto , her geçen gün popülerliğini arttırarak kullanıcılarla buluşmaya devam ediyor. Uygulamanın temelini duygu ve düşüncelerin anlatıldığı 1 dakikalık ses kayıtları oluşturuyor. Yazı yazmayı geri planda tutarak ses kayıtlarına önem veren Whispto, kısa süre içinde uygulama mağazalarından binlerce kez indirilerek kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Hem Android hem İOS platformları tarafından desteklenen bu uygulama ülkemizde bir ilki temsil ederken tablet cihazları tarafından da desteklendiğini hatırlatalım. Uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilen Whispto’nun kullanımı son derece basit. Cihazınıza indirdikten sonra isteğe bağlı olarak hemen kayıt olabilirsiniz ya da Facebook hesabınız varsa bunun aracılığıyla giriş yapabilirsiniz.

 

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkacak olan arayüzün kullanımı son derece basit. 4 temel başlıktan oluşan arayüzün duvar bölümü Facebook’a keşfet bölümü de Twitter’a benzerliğiyle dikkat çekiyor. İsteğe bağlı olarak Facebook ya da rehberinizdeki kişileri Whispto’ya davet ederek içeriğin çoğalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın alt bölümünde yer alan ‘Whisp Kaydet’ seçeneğine tıklayarak ses kaydını başlatabilirsiniz. Fotoğraf ve simge eklemenin de mümkün olduğu bu uygulama oldukça eğlenceli şekilde tasarlanmış. Ses kayıtlarınızı Facebook ve Twitter’dan da paylaşabilirsiniz.

Daha Fazlası


1 6

Uygulamanın öne çıkan özelliklerinden bahsedecek olursak;

– Herhangi bir sınırlama olmadan Whisp kaydetme, dinleme ve gönderme özelliği

– Özel mesaj gönderme  ya da alma özelliği

– Trendler aracılığıyla sosyal alanı genişletme imkanı

– Diğer sosyal paylaşım sitelerinde paylaşma özelliği.

Bakalım tamamen Türk yapımı olan bu uygulama hızlı giriş yaptığı platformda beklentileri karşılayabilecek mi?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri