Pokemon, Android Platformundaki Yerini Aldı

pokemon resim

Çocukluğumuzun vazgeçilmez çizgi filmlerinden olan ve hiç bir bölümünü kaçırmamak için eve koşarak gittiğimiz ve yine o dönemlerde oldukça yaygın olan ‘taso’ larını biriktirdiğimiz Pokemon, izlenme rekorları kırmıştı.( En azından bizler için öyleydi.) Çizgi filmin tutmasından sonra filmin yapımcıları Pokemon’un oyununu geliştirerek kullanıcılarının karşısına çıkmıştı.

 

Ülkemizde beklenen ilginin uzağında kalan Pokemon oyunları yavaş yavaş popülerliğini kaybetmiş ve çocukluğumuz için vazgeçilmez olan bir devir unutulmaya yüz tutmuştu. Ancak Pokemon’un kaderi ülkemizdekinden farklı olarak ABD ve Japonya’da halen ilk çıktığı günden beri fırtınalar estirmeye ve popülerliğini korumaya devam ediyor. Nintendo GameBoy tarafından piyasaya sunulan Pokemon oyun serisi Nintendo 3DS ile devam etti ve serinin dizileri halen bu ülkelerde büyük bir ilgiyle izlenmeye devam ediyor.

Daha Fazlası


1 11

android oyun pokemon

Oyun sektörünün günümüzde akıllı telefonlar platformunda yoğun şekilde talep gördüğünün bilincinde olan yetkililer, Pokemon’u mobil platformda kullanıcılarıyla buluşturmak için The Pokemon Company tarafından Pokemon Jukebox adını verdikleri uygulamayı Android işletim sistemini kullananların beğenisine sundu.Bu uygulama ile birlikte Pokemon serilerinde yer alan müzikleri dinleyebilir ve büyük bir ihtimalle eski günleri hatırlayarak az da olsa özlem giderebilirsiniz.

 

Paket içinde 3 adet ücretsiz şarkı bulunurken, diğer şarkıları dinlemek için ücret ödemeniz gerekiyor. Pokemon X, Pokemon Y, Pokemon Omega Ruby ve Pokemon Diamond gibi oyun serilerinin bulunduğu Pokemon Jukebox paketinde, müzik severler için mix yapma imkanı da sunulmuş.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri