Dodo Pop Oyunuyla Crash’i Yuvasına Dönmesi İçin Yardım Edin

dodo pop ios

iPhone ve iPad kullanıcıları için oldukça eğlenceli bir şekilde tasarlanan Dodo Pop oyunu, hikayeler üzerine kurulu bulmaca oyunu olarak kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Her yaştan kesime hitap eden bu oyun ekranda bulunan sakızları patlatarak dodo kuşunun yuvasına dönmesi için yardım etme üzerine kuruluyor.

 

Her ne kadar Disney bünyesinde geliştirilen oyunlar çocuklara özelmiş görünse de yetişkinlerin de büyük keyif alarak oynayabileceği oyunları da bulunan Disney’in son çıkardığı Dodo Pop oyunu da bunun son örneği diyebiliriz.Renkli bir tasarıma sahip olan oyunun ekranında oyunseverleri Crash adı verilen dodo kuşu karşılıyor ve yuvasına dönmesine için sizden yardım istiyor.

Daha Fazlası


1 3

 

Kuşun yuvasına dönmesi için yapmanız gereken ise devamlı renkli sakız toplarıyla dodo kuşunu beslemeniz gerekiyor. Elma, kiraz gibi çeşitli meyvelerden oluşan bu sakız topları her patladığında dodo kuşu evine biraz daha yaklaşmış oluyor.

dodo kusu oyun

Toplamda 140 bölümde birçok tropik adalarda gezinme imkanı sunan oyun, klasikleşen üçlü eşleştirme oyunlarından pekte farklı gözükmüyor.Karşımızda yine rengarenk bir tablo ve eşleştirilmesi gereken sakız topları bulunuyor. Bu topların aynı renk olanlarını eşleştirerek ilerlerken aynı anda ne kadar çok topu patlatırsak o kadar çabuk ilerleme şansına sahip oluyorsunuz.Oyunda hızla ilerlemenize yardımcı olan güçlendiriciler kadar sizi yavaşlatmaya çalışan engeller de bulunuyor.

Disney imzası taşıyan bulmaca oyunu Dodo Pop’un Türkçe dil seçeneğinin de olduğunu hatırlatalım.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri