Apple’dan Savaş Oyunlarıyla İlgili Tarihi Karar

apple firmasi

ABD’de patlak veren Konfederasyon Bayrağı krizi her geçen daha da büyümeye devam ediyor.Konfederasyon Bayrağı, Amerikan halkının belli kitlesi tarafından İç Savaş’ı ve beyazların üstünlüğünü simgelediği gerekçesiyle saygı duyulurken, bugünlerde bu bayrak her yerden indirilmeye başlandı. Geçtiğimiz günlerde iki ayrı aşırı ırkçı grup arasında çıkan çatışmalarda 9 kişi yaşamını yitirmişti.Bu çatışma beyazların üstün olduğunu savunan aşırı ırkçı bir kişinin siyahi vatandaşların gittiği kiliseye saldırı düzenlemesiyle gerçekleşmişti.

 

Yaşanan bu gelişmelerin ardından İç Savaş’ı ve ırkçılığı temsil eden bu bayraklar indirilmeye devam ederken, birçok mağazada Konfederasyon Bayrağı içeren ürünlerin satışlarının durdurulmasına ve raflardan indirilmesine karar verilmişti.

konfederasyon bayragi

 

Daha Fazlası


1 3

Apple da Bu Duruma Sessiz Kalmadı

Amerika’nın ve dünyanın en önde gelen teknoloji firmalarından olan Apple, ülkede boy gösteren bu olumsuz tabloya sessiz kalmayarak radikal bir kararla App Store mağazasında satışa sunulan ve içeriğinde İç Savaş teması bulunan tüm oyunların kaldırıldığını açılayarak tepkisini ortaya koydu. Ayrıca bununla da yetinmek istemeyen Apple’ın, ilerleyen dönemlerde İç Savaş temalı olmasa bile içeriğinde  Konfederasyon bayrağı bulunduran oyunların da App Store uygulama mağazasından kaldırılabileceği ifade edildi.

 

apple savas oyunlari

 

Apple firması tarafından alınan bu radikal karar kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak zamanla göreceğiz. Yine Amerika’nın ve dünyanın önde gelen firmalarından Google‘ın bu duruma karşı nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor.Konuyla ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri