Spotify Hızla Büyümeye Devam Ediyor

spotify muzik

Gelişen teknoloji ile birlikte çeşitli kategorilerde farklı uygulamaların hızla çoğaldığı günümüzde kimileri başarılı olurken kimileri ise adını bile duyuramadan yok olup gidiyor.Bu durum için, hızla ilerleyen teknolojiye bakacak olursak oldukça normal olduğunu söyleyebiliriz. Son dönemlerde inanılmaz bir şekilde büyümesine devam eden, her geçen gün kendini daha da geliştiren ve 75 milyonu geçen aktif kullanıcı sayısı ve 20 milyondan fazla ücretli abonesi ile Spotify müzik kategorisinde emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Son bir yıla bakacak olduğumuzda Spotify’e ortalama 3 saniyede 1 yeni abone daha katılarak gerçekten önemli bir iş başarmış oldu.

Daha Fazlası


1 6

İsveç kökenli müzik uygulaması programı olan Spotify, aktif kullanıcı sayısını 75 milyonun üzerine çıktığını ve bu durumun kendileri için son derece memnuniyet verici bir durum olduğunu belirtti. İlk 5 buçuk yıllık süre zarfında dünya çapında 10 milyon aktif kullanıcıya ulaşan şirket, son 1 yıl içinde yine 10 milyon aktif kullanıcıya ulaşarak kendini ne denli geliştirdiğini ve teknolojinin gerçekten hızla ilerlediğini bizlere bir kez daha göstermiş oldu.Son 1 sene baz alındığında Spotify’e her 3 saniyede 1 abone katılarak büyük bir iş başardı.

Spotify aracılığıyla müzik dinleyenlerin sayısı arttıkça, şirketin bünyesinde barındırdığı şarkılar için müzisyenlere daha fazla ücret ödemesi de haliyle kaçınılmaz oluyor. Spotify büyüdükçe, sanatçılara, söz yazarlarına ve yapım şirketlerine ödenen telif hakları da hızla artmaya devam ediyor. 2015 yılının ilk 3 ayında toplamda 300 milyon dolar telif ücreti ödeyen Spotify, kurulduğu yıldan bu güne toplamda 3 milyar dolardan fazla telif ücreti ödedi.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri