Periscope Güncellemesiyle Gelen En Yeni Özellikler

periscope android uygulamasi

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde yeni çıkan uygulamalar, programlar hayatımızın birçok anında bizlerle olmaya devam ediyor.Son dönemlerde oldukça yaygınlaşan ve Google Play Store’da kısa sürede 1 milyon barajını aşan ve hızla indirilmeye devam eden canlı yayın uygulaması Periscope her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. İlk çıktığı dönemlerde kullanıcılarının pek çok hatayla karşılaştığı Periscope Android uygulaması, bugünlerde almış olduğu yeni güncellemeyle birlikte kendini biraz daha geliştirmeyi başardı.

Son güncelleme ile birlikte 1.0.2 sürümüne ulaşan Periscope, yeni özelliklerle birlikte gelirken bunlardan en dikkat çekici olanı ise kullanıcının kendi profilini düzenleyebilme olanağının verilmesi oldu.

 

Kullanıcılar Artık Periscope Profilini Düzenleyebilecekler

Daha Fazlası


1 20

 

Daha önceki sürümlerinde profil resimlerinin ve kişisel bilgilerin Twitter‘dan alındığı Periscope, son güncelleme ile birlikte kullanıcılarına isim, açıklama ve fotoğraflarını rahatlıkla düzenleme ve değiştirme imkanı sağlayacak. Ancak burada dikkat çeken bir başka husus ise kullanmak istediğiniz fotoğrafı cihazınızın galerisinden yükleme şansınızın olmaması. Profil resmi için yalnızca kamerayı kullanma şansına sahip olacaksınız. Büyük ihtimalle bundan sonra yayınlanacak olan yeni güncelleme ile birlikte bu sorunun da ortadan kalkacağını tahmin ediyoruz.

 

Son Güncellemede Türkçe Dil Desteği Yine Yok

 

Son güncelleme ile birlikte gelen diğer yenilikler ise, bildirim şeklini düzenleyebilme, yapmış olduğunuz yayınları tek bir noktada toplama özelliği, telefon girişi, çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler şeklinde sıralanarak kullanıcılarıyla buluşuyor. Ancak Periscope’da halen Türkçe dil desteğinin olmaması ülkemizdeki bazı kullanıcılar için zorlanmasına neden olduğunu söyleyebiliriz. Son güncellemeyle birlikte kendini geliştirmeye devam eden Periscope’un bir sonraki güncellemesi bakalım bizlere ne gibi yeni özellikler getirecek?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri