Microsoft, Android Cihazlar İçin Office Uygulamaları Geliştirdi

microsoft office adroid

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinin ilk sırasında yer alan Microsoft, hayatımızın bir parçası haline gelen akıllı telefonlar için bazı uygulamalar yayınladı. Android cihazlar için Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarını yayınlayan Microsoft, yaklaşık 1 ay önce ön izleme sürümlerini sunmuş olduğu bu uygulamaları 83 ülkede ve yaklaşık  1.900 kişide ve birçok farklı Android cihazlar üzerinde denedi. Kullanıcılardan gelen uyarıları da dikkate alarak çeşitli düzenlemeler yaptıklarının altını çizen Microsoft yetkilileri, Google Drive ve Box gibi üçüncü parti yazılımlara erişmeyi mümkün kıldıklarını ve uygulamalar içindeki komutlar arasında dolaşmayı da basit hale getirdiklerini ifade ettiler.

 

Yolda Yürürken Bile Dosyalarınızı İnceleme ve Düzenleme İmkanı

İşe giderken ya da işten çıkarken telefonunuzdan dokümanınızın orijinalini görüntüleme imkanı sunan bu uygulamayla birlikte, dokümanınıza yapılan yorumları inceleyebilir, yenilerini ekleyebilirsiniz.

 

 

Telefonunuzdan Sunum Yapma İmkanı

Daha Fazlası


1 20

PowerPoint uygulaması Android cihazlar için bilgisayarınızı aratmayacak şekilde tasarlandı. Bunun sayesinde telefonunuzla sunumlarınızı gerçekleştirebilir, sunum yaptığınız esnada istediğiniz kısımlara vurgu yapabilirsiniz.

 

Dokümanlara Kolay Erişim İmkanı

 

İş yerinizde iken çalışmış olduğunuz dosyaları zorlanmadan bulabileceksiniz. Hatta bunun yanı sıra uygulamalar size en son nerede kaldığınızı da hatırlatacaklar. Ayrıca bu uygulamalar OneDrive ve Bulut depolama gibi araçlara da destekleme imkanı sunuyor.

 

Bazı Telefon Modellerine Önceden Yüklenmiş Olacak

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, Sony, Samsung ve LG firmalarıyla anlaşma sağlandığını ve bu uygulamaların telefonlarda önceden yüklenmiş olarak geleceğini ve bu işlemin yıl sonuna dek tamamlanmış olacağını belirttiler.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri