İOS 9, Güncellemeleri Kolaylaştırmak İçin Geçici Olarak Uygulamalarınızı Silecek

apple ios 9

Akıllı telefon sektöründe oldukça önemli bir yere sahip olan ve dünyanın en önde gelen teknoloji firmalarından biri olan Apple kendi işletim sistemi olan İOS 9‘un ikinci beta sürümünü yayınladı. İOS 9 beta 2’yi cihazlarına yüklemek isteyen kullanıcılar bu işlemi gerçekleştirirken sistem tarafından kendilerine gönderilen ‘Güncelleme için gerekli olan boş alanı açmak için uygulamaları geçici olarak kaldırın’ şeklindeki yazıyla karşılaştılar. Yani farklı bir yenilikle gerek duyulduğunda güncelleme yapılacağı esnada gerekli olan boş alanı oluşturmak için mevcut uygulamalar geçici olarak kaldırılabiliyor.

Daha Fazlası


1 16

Bu süreç esnasında kullanıcıların herhangi bir işlem yapmasına gerek duyulmuyor çünkü süreç kendiliğinden otomatik olarak işliyor.Güncellemenin başarılı bir şekilde kurulmasından sonra İOS tarafından kaldırılan uygulamalar otomatik olarak cihaza otomatik olarak yeniden yükleniyor. Otomatik olarak gerçekleştirilen bu işlemlerde kullanıcılar, cihazlarını kontrol ettiklerinde uygulamalarında herhangi bir veri kaybının olmadığını belirtiyorlar.

16 GB kapasiteli giriş seviyesi Apple modellerine İOS 8’i yükleme esnasında yaşanan zorluklar düşünüldüğünde, geliştirilen bu yeni özellik sayesinde en yeni İOS sürümlerini bundan sonra cihazlara yüklemenin eskisi kadar zor olmayacağını söylemek mümkün hale geldi. İOS 9 ile birlikte geliştiriciler uygulamalarını daha küçük kapasiteli alanlarda sunma imkanına sahip olacaklar.Bu sayede kullanıcılar için fotoğraf, video ve kişisel verileri için cihazlarında daha fazla alana sahip olmuş olacaklar.

Apple, İOS 9’u yüklemek için cihazınızda yalnızca 1.3 GB’lık boş bir alana ihtiyaç duyulduğunu açıklamıştı.Bu durum dikkate alındığında özellikle 16 GB’lık dahili hafızaya sahip olan Apple cihazları için İOS 9’u yüklemenin 8’e oranla oldukça basit ve zahmetsiz hale getirildiğini söylemek mümkün.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri