Artık Messenger Kullanmak İçin Facebook Hesabına İhtiyaç Duyulmayacak

messenger

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte yaygınlaşan akıllı telefonlar sayesinde günümüzde insanlar, artık Gsm hatlarından SMS paketi alma ihtiyacı pek duymuyor. Onun yerine daha çok internet paketi almayı tercih edenler, bir çok farklı mesajlaşma uygulamalarını akıllı telefonlarına yükleyerek internet paketleri bitene kadar istedikleri gibi rahatça yazışma imkanına sahip oluyorlar. Bu uygulamalardan biri olan ve dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında gelen Messenger kendini hızla geliştirmeye devam ediyor. Daha önce sunulan ek uygulamalar ve oyunlar ile eğlenceli hale getirilen bu program, bugünlerde oldukça önemli bir yeniliğe imzasını attı.

Daha Fazlası


1 6

Bilindiği gibi Messenger uygulamasını kullanmak için sadece akıllı telefona sahip olmak yetmiyordu. Bugüne dek Facebook hesabı ile kullanılan Messenger, son yeniliklerle birlikte Facebook hesabı olmadan da kullanılabilecek. Bundan sonra Facebook hesabı olmayan kullanıcılar telefon numaralarını ve oluşturacakları şifreyi girerek oturum açabilecekler. Uygulamayı telefonuna yükleyen kullanıcılar giriş ekranında Facebook ile oturum aç yazısı ile karşılaşacaklar. Bu yazının hemen altında yer alan Facebook hesabınız yok mu yazısına tıklandığında telefon numarası ve şifre ile oturum açma ekranı çıkacak. Buradan rahatlıkla uygulamaya girebilir sevdiklerinizle mesajlaşabilirsiniz.

Şimdilik ABD, Kanada, Peru ve Venezuela’da kullanılabilecek olan bu uygulamanın ilerleyen dönemlerde tüm dünyaya yayılması bekleniyor. Facebook hesabı olmadan Messenger’ı kullanacak olanlar, uygulamanın tüm özelliklerinden rahatlıkla faydalanabilecekler. Konuyla ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri