Samsung, Galaxy S7’yi 2015’te Çıkaracak İddiası

samsung

Teknoloji dünyasının önde gelen firmalarından biri olan Samsung, yakın zamanda hiç beklenmedik bir adım atabilir. Yıllardır Galaxy serisi telefonlarını yılın ilk yarısında, Galaxy Note serisi telefonlarını yılın ikinci yarısında piyasaya sürmeyi alışkanlık haline getiren Samsung, yıllardır sürdürdüğü bu geleneği önümüzdeki aylarda sonlandırabilir.

Daha Fazlası


1 158

Güney Kore’nin tanınmış sitelerinden olan newsis.com da yer alan haberlere göre Galaxy S7 modelinin, 2015 yılının ikinci yarısında tanıtımı yapılacak.Yer alan bu iddia DigiTimes tarafından da gündemdeki yerini almış durumda. Samsung’un Galaxy S7 modelini beklenenden daha erken sunmasındaki en büyük etken olarak ise Apple’ın yeni model telefonu iPhone 6S ile arasındaki rekabeti dengelemek için çıkaracağı ifade edildi.Haberde yer alan bir diğer iddiaya göre ise firma içinde S7 ile ilgili hazırlıklar birkaç ay önceden başlamış ve AR-GE ekibine 2015 yılı bitmeden telefonun yetişmesi için bastırdığı da belirtiliyor. Şimdiye kadar aynı yıl içinde iki farklı S serisi telefon çıkarmayan Samsung, bu yıl içinde bunu değiştirebilir.Firmanın son çıkardığı modeller olan S6 ve S6 Edge’nin satış rakamlarından şimdilik memnun olan Samsung, analistler tarafından yapılan tahminlerde sürekli düşüş olması Samsung firmasını ister istemez tedirgin ediyor.Bugünkü diğer yazımızda da bahsettiğimiz gibi cihazlar, ilk çıktığında 70 milyonluk bir satış rakamı beklenirken şimdilerde 45 milyon seviyelerine gerilemiş durumda. Bunun dışında Samsung’u endişelendiren bir diğer durum ise yakın zamanda piyasaya çıkacak olan iPhone 6S’in satış rekorlarını kırmasına kesin gözüyle bakılması.

2015 yılının ikinci yarısında Galaxy S6 Edge Plus ve Galaxy Note 5 modellerini tanıtacak olan Samsung, eğer Galaxy S7 modelini de yetiştirecek olursa Apple karşısına oldukça güçlü bir üçlüyle çıkacak.Ancak S7 yetişecek olursa ister istemez Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinin de satış rakamlarını olumsuz yönde etkileyeceğini de unutmamamız gerekir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri