Samsung’dan 4 TB’lık İnce ve Hafif Hard Disk

samsung 4tb

Teknoloji dünyasının ve Güney Kore’nin en önemli teknoloji firmalarının başında gelen Samsung, üretmiş olduğu akıllı telefonlar kadar diğer teknolojik ürünlerle de adından söz ettirmeyi başarıyor.Son olarak herhangi bir güç kaynağına gerek duymadan USB ile 3.0 çalışma hızına sahip olan dünyanın en ince ve hafif 4 TB’lık hard disklerininin tanıtımını yaptı.

Sahip olduğumuz masaüstü ya da dizüstü bilgisayarların hafızaları ne kadar çok olursa olsun çoğu insan harici diske ihtiyaç duyuyor. Bazen hafıza yetmediğinde bazen de kişisel verilerimizi yedekleme ihtiyacı duyduğumuzda harici disk kullanma ihtiyacıyla karşılaşıyoruz. Genelde harici diskin hafızası arttıkça ebat olarak da büyüyor.Samsung’un yeni geliştirmiş olduğu M3 ve P3 harici diskleri ise 4 TB’lık hafızaya sahip olmasına rağmen diğer markalara oranla oldukça küçük tasarlanmış.19.85 milimetre kalınlığında 236 gram ağırlığında olan bu disklerin veri aktarımı ise son derece güçlü.Herhangi bir dış güç kaynağına gerek duymadan çalışan bu hard diskler, USB 3.0’ın standart hızında veri aktarımı yapabilme imkanı sağlıyor.

Daha Fazlası


1 182

samsung hard disk

Eğer 4 TB’lık harici diskin fazla olduğunu düşünüyorsanız bunların dışında 500 GB, 1 ve 2 TB’lık modellerinin de piyasaya sunulacağı söyleniyor.Haziran ayının son haftasında ilk olarak İngiltere’de satışa sunulması beklenen ürünlerin satış fiyatıyla ilgili olarak şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri