Yurt Dışına Çıkarken İşinize Yarayacak Uygulamalar

yurtdisi gezileri

Akıllı telefonlar için olmazsa olmazlar hiç şüphesiz mağazalardan yüklemiş olduğumuz uygulamalardır.Her alanda geliştirilen bu uygulamalar hayatımızı kolaylaştırırken birçok konuda da yardımcı olmayı ihmal etmiyor.Bugünkü yazımızda yurt dışına gerek iş için, gerek tatil için, gerek birkaç günlük ziyaretler için gittiğinizde akıllı telefonunuzda işinize yarayabilecek bazı uygulamalardan bahsetmek istiyoruz.

1- Spotify : Yolculuğunuz boyunca ve gittiğiniz yerde müzik dinlemek için oldukça ideal bir uygulama.

 

2- AroundMe : Bu uygulama, gitmiş olduğunuz yerde size en yakın eczane, hastane, otel vb. yerleri kolaylıkla bulmanıza yardımcı olacaktır.

 

3- Google Maps : Eğer bulunduğunuz yerde internete bağlanma şansınız yoksa bu uygulama sayesinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.

 

4- Airbnb : Gittiğiniz ülkede konaklama ihtiyaçlarınıza cevap verebilen, uygun fiyata konaklayabileceğiniz yerlerle ilgili sizi bilgilendiren ve işinize yarayacak bir uygulama.

 

Daha Fazlası


1 182

5- Hotels : Bu uygulama dünya genelinde 365.000’den fazla otelle ilgili size detaylı bilgi vererek rezervasyon yapmayı da mümkün kılıyor.En uygun fiyatları sunan uygulama olarak da bilinir.

6- Along The Way : Tıpkı AroundMe uygulaması gibi bulunduğunuz yerdeki işinize yarayacak kurumları bulmanıza yardımcı olan bir uygulama.

7- Songza : Bu uygulama da tıpkı Spotify gibi müzik dinlemek için gayet başarılı bir uygulama.

8- Instagram : Yurt dışında bulunduğunuz süre içinde illa ki fotoğraf çekilip paylaşmak isteyeceksinizdir. İşte burda Instagram tam size göre bir uygulama.

9- Glympse : Ücretsiz edinebileceğiniz bu uygulama yer gösterme uygulaması olup, aynı uygulamaya sahip olan yakınlarınızın nerede olduğunu görebilirsiniz.Aynı şekilde onlar da sizi görebilirken yapmanız gereken tek şey uygulama üzerinden birbirinize izin vermek olacak.Eğer yurt dışına grup olarak çıkarsanız ve arkadaşlarınızla yollarınız ayrılırsa bu uygulama sayesinde rahatlıkla birbirinizi yeniden bulabilirsiniz.

10- audible : Bu uygulama sayesinde boş zamanınızda kitap okuyabilir ya da kulaklığınızı takıp dinleyebilirsiniz.

11- Bandsintown : Bu uygulama sayesinde bulunduğunuz yerdeki yakın zamanlı konserler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

12- yelp : Bu uygulama karnınızı doyurmak için karşınıza onlarca seçenek sunarak kafanızdaki soru işaretlerini kaldıracak olan bir uygulama.

 

13- The Weather Channel : Bulunduğunuz yerdeki hava durumuyla ilgili bilgiler veren bu uygulama işinize oldukça yarayacaktır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri