Microsoft, App Store’daki Gereksiz Uygulamaları Kaldırıyor

Microsoft

Dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft, geçtiğimiz haftalarda yapmış olduğu açıklamayla App Store uygulama mağazasında geniş çaplı temizlik yapacağını ve kalite standartlarının altında kalan uygulamaların mağazadan kaldırılacağını belirtmişti. Arama sonuçlarına baktığınızda listede birçok gereksiz ve işe yaramaz uygulama çıkıyor ve hatta bu uygulamalardan bazıları kullanıcılardan para talep ederek kandırmaya yönelik eylemlerde bulunuyordu.

Bu temizlik konusunda oldukça agresif bir tavır alması beklenen Microsoft’un, temizlik esnasında kaliteli programları da mağazadan kaldıracağı gündemi meşgul etmeye başladı.Microsoft yetkilileri geçtiğimiz günlerde iki farklı uygulama yetkilileriyle görüşerek, kalite standartlarının altında kaldıkları gerekçesiyle mağazadan kaldırdıklarını söylemişlerdi.Ancak kaldırılmış olan bu uygulamalar 10 bin kez indirilip kullanıcılarından 4 yıldız almayı başaran uygulamalardı.

Daha Fazlası


1 182

microsoft app store

Kalite standartlarının altında kaldığı gerekçesiyle mağazadan kaldırılan uygulamalardan birisi ‘Upload to YouTube’, geliştiricisi olan Brandon’un geliştirmiş olduğu uygulamanın benzersiz içerik sunmadığı ve bundan dolayı herhangi bir değerinin olmadığı gerekçe gösterilerek mağazadan kaldırıldığını ifade etti.

Brandon cephesinden yapılan açıklamaya göre ise, geliştirdikleri uygulamanın toplamda 30 binden fazla indirildiği ve kullanıcılardan 4 yıldız alarak kalitesini gösterdiğini ifade ettiler.Mobil cihazların kamerasından YouTube’a video yükleme yapabilen ilk ve tek uygulama olan Upload to YouTube bunca özelliğe rağmen mağazadan kaldırılma durumuyla karşılaşmıştı.

Microsoft’la yazışmalarından herhangi bir sonuç alamayan Brandon, buna rağmen haberin hızla yayılması sayesinde yeniden uygulama mağazasındaki yerini almış oldu.Anlaşılan Microsoft temizlik konusunda agresif tutum sergilemeye devam ettikçe daha çok masum uygulamaların da canı yanacak gibi görünüyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri