FIFA 16’da Olması Kesinleşen Özellikler

EA Sports

Futbol tutkunlarının merakla beklediği oyun olan FIFA 16‘nın çıkmasına az bir zaman kala oyunla ilgili bazı özellikler netlik kazandı.Bunlardan başlıklar halinde bahsedecek olursak şöyle sıralayabiliriz:

– Oyundaki en büyük yenilik kadın futbol takımının dahil edilmesi oldu. 12 kadın milli takımın yer alacağı oyunda ABD, Almanya, Avustralya, Brezilya, Çin, Fransa, İngiltere, İspanya, İsveç, İtalya, Kanada ve Meksika yer alacak.EA Sports tarafından yapılan açıklamaya göre kadın milli takımları yalnızca kendi aralarında maç yapabilecek.

FIFA 16 kadin sporcular

– İnternetten ön satışlarına başlanan oyunda Süper Lig takımları da yer alacak.

– Oyunda spiker haricindeki tüm bölümler Türkçe olacak.

– Oyun, 25 Eylül günü satışa sunulacak.

– FIFA 16, PC, Xbox One, Playstation 3 ve 4, Xbox 360 ve PC platformlarında oynanabilecek.

Daha Fazlası


1 58

– Belirlenen fiyat ise pakete göre değişiklik gösterirken 15 FUT Gold paket 60 Euro, 40 FUT Premium Gold paket hediyeli Deluxe versiyonu 70 Euro, 40 FUT Jumbo Premium Gold paket hediyeli Super Deluxe versiyonu ise 90 Euro fiyatla satışa sunulacak olan oyun Origin üzerinden ön satışa sunulmuş durumda. Ülkemizdeki satış fiyatı şimdilik netlik kazanmış değil.

–  Oyunda büyük bir aksilik olmazsa gol sevincinde Galatasaray duruşunu görme şansına sahip olacaklar.

fifa 16 galatasaray

– FIFA 16’nın sloganı ise Play Beautiful

– Oyunda yeni geliştirilen dripling sistemi kullanıcıların beğenisine sunuldu.Özellikle Messi ile oynarken bunu fazlasıyla hissedeceksiniz.

– Oyunda yeni geliştirilen pas sistemi ve daha etkileyici şutlar sayesinde muhteşem goller atmak mümkün olacak.

– Defansif özellikleri geliştirilen oyunla birlikte defans oyuncularının oyundaki etkinliği daha da artırılacak.Ceza sahası içinde rakip futbolcuya müdahalede bulunurken daha akıllı hareket ederek penaltıya sebebiyet verme durumunu minimum seviyeye indirecek.

Ülkemizde de büyük bir merakla beklenen oyunla ilgili yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri