Samsung’dan Trafik Kazalarını Azaltacak Proje

samsung dev ekran

Teknoloji dünyasının önde gelen firmalarından biri olan Güney Kore devi Samsung,birçok teknolojik alanda geliştirmiş olduğu teknolojik ürünlerle zirveye oynayan bir firma. Akıllı telefonları dünya genelinde milyonlar satan, televizyon alanında yeni bir çığır açan, yeni icatların en çok patentini alan firma şimdi de geliştirmiş olduğu yeni ürünle birlikte, trafik alanında çok önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Samsung firması tarafından Arjantin’de hayata geçirilen proje ile birlikte, trafikte seyir halinde ilerlerken tırların arkasına yerleştirilmiş olan devasa boyuttaki ekranlar sayesinde trafik kazalarını minimum seviyeye indirecek bir projeye imzasını attı.

Daha Fazlası


1 182

Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyanın en önemli sorunlarının başında gelen trafik kazaları, teknoloji devlerini harekete geçirerek bu konuyla ilgili gerekli araştırmalar yapıp trafik kazalarını ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yürütülüyor. Bu firmaların başında da Samsung geliyor.Ölümlü trafik kazalarının oldukça fazla yaşandığı ülkelerin başında gelen Arjantin’de ilginç bir projeye imza atan Samsung, bu kazaların büyük bir bölümünün dikkatsiz sollamalar nedeniyle gerçekleştiğini gözlemleyen firma buna uygun bir çözüm yolu sunmuş.

samsung safety truck

Samsung ile Leo Burnett Aires arasında ortaklaşa gerçekleşen çalışmalar neticesinde, özellikle trafikte yavaş ilerleyen tırları sollarken yaşanması muhtemel kazaların önüne geçmek için The Safety Truck adı verilen kameraları tırların arka bölümüne yerleştirilen devasa ekran sayesinde aracın ön bölümünü ve yolun durumunu görerek ona göre  hareket etmeyi mümkün kılıyor. Tırın ön bölümüne yerleştirilen kamera, arka bölüme görüntüyü yansıtıp sollama yapmak isteyen sürücülere yolun ne durumda olduğunu aktararak bir nevi yardımcı oluyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri