Sony’de İlk Kez Kullanılan Quad HD Ekran, Pili Nasıl Etkiliyor?

xperia z4v

Teknoloji dünyasının önde gelen firmalarından biri olan Japon teknoloji devi Sony, geçtiğimiz günlerde piyasaya sunmuş olduğu yeni amiral gemisi telefonu Xperia Z4 modelinde ilk defa Quad HD ekran kullanmıştı.Piyasaya çıkmaya hazırlanan Xperia Z4v modeli, hemen hemen Z4 ile aynı özelliklere sahip iken ekstra olarak yüksek çözünürlükte ekran ve kapasitesi bir miktar daha artırılmış pil ile gelmeye hazırlanıyor.

Bilindiği gibi Xperia Z3+ ve Xperia Z3 modellerinde kullanılan 1080p çözünürlüklü ekrana rağmen telefonlar başarılı bir pil ömrü sunuyor. Quad HD ekran kullanılan Xperia Z4v ile aynı başarıyı yakalayabileceği şimdilik belli olmayan Sony’nin 2K ekranın pili nasıl etkileyeceğini zamanla göreceğiz.

Daha Fazlası


1 158

Xperia Z4v’de kullanılan Quad HD ekran ve 3.000 mAh kapasiteli pilin resmi bilgilere göre bazı detaylarda Z3+’dan çok daha iyi sonuçlar elde ettiği görülüyor. 3G ile konuşma sürelerini ele aldığımızda Z4v modelinde bu süre ortalama 20 saat iken Z3+’da 17 saat olarak karşımıza çıkıyor.Kesintisiz müzik dinleme sürelerinde Z4v daha uzun pil ömrüne sahipken, video oynatma sürelerinde ise Z3+ Z4v’ye oranla yaklaşık 42 dakika daha uzun pil ömrü imkanı sağlıyor.

sony xperia z4vsony xperia z3+

İstatistiklerden de anlaşılacağı üzere Xperia Z4v’de kullanılan Quad HD ekran pil verimliliğini fazla etkilememiş.Bu gelişmeleri yakından takip eden Sony kullanıcıları, her ne kadar bir beklenti içine girmiş olsa da Quad HD ekranlı telefon şimdilik sadece Verizon operatörüne özel olarak üretilecek.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri