Snapdragon 810, Pişmanlık Vermeye Devam Ediyor

Qualcomm

Akıllı telefon sektöründeki birçok üst segment telefonların kullanmış olduğu Qualcomm Snapdragon 810, cihazları sıkıntıya sokmaya devam ediyor.

Qualcomm bünyesinde geliştirilen Snapdragon 810, piyasadaki üst düzey amiral gemisi telefonlar için kullanıldığında beklentiler oldukça fazlaydı.Bu sürüme kadar piyasaya sunmuş olduğu yonga setleri oldukça beğenilen Qualcomm Snapdragon, 810 işlemcisiyle tam bir hayal kırıklığı yarattı.Özellikle boy gösteren ısınma sorunu , birçok firmayı mağdur etmiş durumda.Bu firmaların başında hiç şüphesiz HTC geliyor. Geçtiğimiz sene One M8 modeli ile başarılı bir grafik çizen firma, Snapdragon 810’lu One M9 modeli ile tam anlamıyla hayal kırıklığına uğramış durumda.HTC’nin bu durumdan etkilenen tek modeli One M9’la sınırlı kalmayıp, J Butterfly modelinde de görüldü. Satış rakamlarını endişeyle takip eden firma, bunu en aza indirgemek için telefonun özelliklerini ister istemez kısıtlamaya gitmiş durumda.

Daha Fazlası


1 182

snapdragon 810

HTC’den sonra bu sorundan en çok etkilenen firma ise Çin’li Xiaomi oldu.Yabancı kaynaklardan edinilen bilgilere göre Xiaomi’nin yeni amiral gemisi olacak modelleri Mi5 ve Mi5 Plus’ın ısınma sorunları yüzünden ertelendiği iddia edildi.Alınan bilgilere göre Xiaomi, yeni çıkaracak olduğu modellerinde Snapdragon 810’u kullanmak istemesine rağmen ortaya çıkan bu tablodan sonra zorunlu olarak Snapdragon 820’yi beklemeye karar vermiş.

HTC’nin yaşamış olduğu sıkıntıya bakacak olursak Xiaomi firmasının bekleme kararının son derece mantıklı olduğunu söyleyebiliriz.Xiaomi her ne kadar Qualcomm Snapdragon 820 yonga setini bekliyor olsa da aynı sorunların bu modelde de yaşanıp yaşanmayacağı tam bir muamma.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri