LG Nexus Özellikleri Netlik Kazanmaya Başladı

lg nexus

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde akıllı telefon üreticileri,yeni model ürünlerini tanıtmaya devam ederken beraberinde yeni çıkacak olan modelleriyle ilgili iddialar da teknoloji gündeminden düşmüyor. Gelen bilgilere göre Çin’in önde gelen firmalarından Huawei 5.7 inçlik, Güney Kore’li firma LG ise 5 inç büyüklüğünde Nexus akıllı telefon hazırladığı yönünde iddialar gündeme geldi.

Güney Kore’de yayın yapan iNews24 adlı sitede yer alan haberlere göre LG ve Qualcomm yakın zamanda piyasaya sunmak için üzerinde ortaklaşa çalıştıkları Nexus marka telefon çalışmalarını hızlandırdı.Qualcomm’un Google ile ortaklaşa çalıştığı projelerin başında 3D görüntü ve haritalama sistemi geliyor.Yeni geliştirilen Nexus marka akıllı telefonda kullanılacak olan 3D kamera teknolojisi, LG ve Qualcomm ortaklığıyla geliştiriliyor.

Daha Fazlası


1 158

Sitede yer alan diğer haberlere göre Nexus’ta 5 inç büyüklüğünde ekran ve 3D kamera özelliği bulunacak.Arkadaki iki kameranın yanı sıra kızılötesi sensörle de desteklenecek olan telefon, 3D tabanlı grafiksel ve sezgisel kullanıcı arayüzü geliştirmek için çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

Telefonla ilgili yer alan diğer iddialara göre ise telefonda kullanılması planlanan parmak izi sensörü. Bu uygulamaya destek veren Android M ve Android Pay hesaba katıldığında yeni çıkacak Nexus marka telefonda parmak izi sensörünün kullanılmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. İşletim sistemi olarak Android M kullanılacak olan telefonda işlemci birimi olarak da büyük bir aksilik olmazsa Qualcomm Snapdragon 810 yonga seti kullanılacak.

Google’ın merakla beklenen bu telefonlarının 2015 yılının Ekim ayında piyasaya sunulması beklenirken ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı konusunda şimdilik bir bilgi bulunmuyor.Telefonla ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri