Asus ZenFone 2 Nihayet Ülkemize Giriş Yaptı

ZenFone 2

Teknoloji dünyasında ağırlığını her geçen gün daha da artıran Asus, geçtiğimiz haftalarda CES 2015 fuarında tanıtmış olduğu dünyanın ilk 4G RAM’li akıllı telefonu olan Asus ZenFone 2’nin tanıtımını yapmıştı. Dünya genelinde bazı ülkelerde satışa sunulan ve kullanıcılar tarafından büyük beğeniyle karşılanan telefon, en nihayetinde ülkemiz sınırları içinde tanıtımı yapılarak kullanıcıların beğenisine sunuldu.

İstanbul’da gerçekleştirilen etkinlikle ZenFone 2 ve telefonun aksesuarları tanıtılırken, 128 GB’lık versiyonunun satılıp satılmayacağı ilerleyen günlerde netlik kazanmış olacak.Yayınlanan satış fiyatı listesine göre telefonun modellere göre fiyatı şu şekilde belirlendi :

Asus ZenFone 2 ZE551ML :

1.8 GHz 16 GB’lık : 1.099 TL

Daha Fazlası


1 158

2.3 GHz 32 GB’lık : 1.299 TL

2.3 GHz 64 GB’lık : 1.499 TL olarak belirlendi.

asus satis fiyati

Uzun zamandır merakla beklenen Asus ZenFone 2’nin özelliklerinden bahsedecek olursak, 5.5 inç büyüklüğünde 1080 x 1920 piksel çözünürlüğünde Gorilla Glass 3 korumalı, 403 piksel yoğunluğunda, çift Sim Kart özellikli, 64 bit İntel Atom işlemcili, 4 GB RAM’li, 13 Megapiksellik arka, 5 Megapiksellik ön kameraya sahip olan ZenFone 2, 4 GB RAM’li ilk üst segment telefon olarak piyasadaki yerini almaya hazırlanıyor. Fırçalanmış metal doku tasarımlı arka kasası ve yerleştirilen ses rocker ile biraz da LG modeline benzemiş.

Uzun zamandır merakla beklenen telefonun beklentileri karşılayıp karşılamayacağını zamanla göreceğiz. Fiyat olarak da kendi sınıfına göre oldukça uygun sayılan telefonun akıllı telefon piyasasında oldukça başarılı olması bekleniyor. Asus ZenFone 2 ile ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri