Yarış Oyunu Tutkunları İçin Forza Motorsport 6 Geliyor

E3 yaris oyunlari

Oyun sektöründe önemli bir yere sahip olan ve özellikle yarışseverlerin merakla beklediği oyun olan Forza Motorsport 6 piyasadaki yerini almaya hazırlanıyor. E3 çatısı altında piyasaya sunulmaya hazırlanan oyun son derece iddialı olup toplamda 26 bölümden oluşuyor.Oyunun yapım ve gelişim aşamasında Turn 10 ekibinin bulunduğunu hatırlatalım.

Yarışseverler tarafından büyük merakla beklenen oyun, Xbox One’da içinde Forza 5 serisinin de olduğu bir diskle gelirken, Forza 5’ten farklı olarak 10 yeni pist daha oyuna dahil edilmiş.Görüntü kalitesi olarak 1080p Full HD çözünürlüğünde 60 FPS değerlerinde çalışacak.Maksimum 24 kişiye kadar multiplayer desteği de sunan Forza 6’da toplamda tam 450 adet araba çeşidi bulunuyor.

Daha Fazlası


1 58

forza yaris oyunu

Oyunda dikkat çeken başlıca özelliklerinden biri de dinamik hava şartları.Aracın kokpitinden oyunu oynadığınızda, yağmurlu bir yarış sırasında yağmur damlalarını ekranınızda hissedip kayıp gidişini görmeniz mümkün kılınmış.Bunun dışında bir diğer çarpıcı nokta ise, kaza yaptığınızda ortaya çıkan kıvılcımlar daha gerçekçi bir havaya büründürüyor.

Oyunun piyasaya çıkış tarihi ise 15 Eylül olarak belirtildi. Need for Speed serisine rakip olabilir mi bilinmez ama oyunun oldukça iddialı olduğunu bir kez daha belirtelim.Satış fiyatı konusunda şimdilik net bir bilgi bulunmamakla beraber gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri