Samsung Galaxy S6 Active’i Yakından Tanıyalım

Samsung Galaxy

Teknoloji dünyasının önde gelen firmalarından biri olan Samsung, piyasaya sunmuş olduğu Galaxy model telefonlarıyla dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı. Galaxy S4 modelinden sonra piyasaya sunmaya başladığı diğer modellere oranla daha dayanıklı olan Samsung Galaxy Active modellerine yeni bir model daha kazandırdı. Galaxy S6 modeline göre daha dayanıklı olan Galaxy S6 Active, Amerika’da tanıtıldı. Bilindiği gibi Active modelleri diğer modellere göre daha düşük donanımlara sahip olurken, son çıkarılan S6 Active’de ise bunun dışına çıkılarak donanımları artırılmış şekilde karşımıza çıkıyor.

Galaxy S6 Active, donanım olarak S6 modeliyle aynı özelliklere sahip iken, batarya kapasitesinde ise daha güçlü bir pile sahip. Galaxy S6 modelinde 2600 mAh gücünde pil kullanılırken Galaxy S6 Active’de ise 3500 mAh kapasiteye sahip batarya kullanılmış.

Daha Fazlası


1 19

Samsung Galaxy S6 Active

Telefonun özelliklerinden bahsedecek olursak, 5.1 inçlik 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde Quad HD ekran, 16 Megapiksellik arka, 5 Megapiksellik ön kamera, 4K çözünürlüğünde kayıt yapabilme imkanı, 64 bit 8 çekirdekli Exynos 7420 işlemcili, 32 GB’lık dahili hafıza, 3 GB’lık RAM, en güncel TouchWiz arayüzü ve Android 5.0.2 işletim sistemiyle oldukça iddialı bir şekilde geliyor.

Bahsettiğimiz bu özelliklerin yanında suya ve toza dayanıklı IP68 sertifikası bulunan telefon, yaklaşık 1.5 metreye derinliğe kadar yarım saat boyunca suda kalabiliyor.Ayrıca cihazda şok direnci için MIL-STD-810G sertifikası da bulunuyor. Telefonun sol bölümünde bulunan Activity Zone adı verilen kısayol tuşu ile hava durumu, konometre, el feneri ve S Sağlık gibi işimize yarayabilecek bilgilere kolaylıkla erişme imkanı sunuyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri