Samsung Galaxy Modellerinde 3 Farklı Yöntemle Format Atma

samsung galaxy modeli

Teknolojinin önde gelen firmalarından biri olan Güney Kore’li Samsung firması, akıllı telefon piyasasında önemli bir yere sahip.Özellikle Galaxy serisi modelleriyle dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya hitap etmeyi başarıyor.Her geçen gün yeni sürümler çıktıkça işletim sistemleri ister istemez ağırlaşıyor ve kullanıcısını zor durumda bırakıyor.Performans düşüklüğü telefonda donma, kapanma, kendini açıp kapama gibi birçok aksaklığı beraberinde getiriyor. Telefonun yavaşlamasına neden diğer sorunlardan da bahsedecek olursak;

– Telefon hafızasına aşırı şekilde yükleme yapılması

– Telefona bazı nedenlerden dolayı bulaşan virüsler

– Telefonun çevresel etkenlerden kaynaklı darbe alması

Daha Fazlası


1 59

– İndirilen yama programların telefon sistemini görsel olarak değiştirmesi

– Telefonu tam doldurmadan sık sık şarj etmek

– Telefonda kullanılmayan programların yoğun şekilde bulunması gibi etkenleri sıralayabiliriz. İlk zamanlar sorun çıkarmasa da zamanla bazı sorunlar baş gösterecektir.Saymış olduğumuz bu sorunlardan kurtulmak için yapılacak en mantıklı iş telefona format atmaktır. Formattan sonra cihazınızda gözle görülür bir rahatlama olacağını farkedeceksinizdir.Format atmadan önce telefonunuzun dahili hafızasında bulunan kişisel verilerinizi hafıza kartına ya da flash belleğe kopyalamanız gerektiğini hatırlatalım. Samsung Galaxy modellerinde format atma işlemi üç ayrı yöntemle yapılabiliyor.Dilerseniz bu 3 yöntemden bahsedelim.

1. Yöntem :  Ayarlar – Gizlilik – Fabrika Ayarlarını Sıfırla adımlarını takip ettikten sonra cihazımızın güvenlik şifresini tuşladıktan sonra cihaz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.Açıldığında ise format atma işlemi tamamlanmış olacaktır.

2. Yöntem :  Cihazınızdan arama bölümüne gelerek *2767*3855# tuşladıktan sonra arama yaptığınızda telefonunuz formatlanmış olacaktır.

3.Yöntem : Telefonunuzu kapattıktan sonra orta tuş ile açma kapama düğmesine aynı anda basılı tutun.Bir müddet bekledikten sonra karşınıza çıkacak olan ekrandan wipe data – factory reset – reboot now adımlarını takip ettikten sonra cihazınız formatlanmış olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri