Emoji Passcode Rakamlı Şifrelerin Yerini Alıyor

emoji passcode

İngiltere’nin tanınmış firmalarından biri olan Intelligent Environments, 4 rakamlı klasikleşmiş şifrelerin yerine alternatif olarak son dönemlerde dünya çapında yaygın hale gelen ifade simgeleri kullanılan şifre sistemi geliştirdi.

Bilindiği gibi uzun zamandan beri güvenlik alanında 4 haneli şifreler hayatımızda iken geliştirilen yeni sistemle birlikte toplamda 44 simgenin yer aldığı Emoji Passcode adı verilen şifreleme sistemini kullanıcılarının hizmetine sundu. Şirketin yöneticilik görevini yürüten David Webber, daha çok 15 ile 25 yaş aralığındaki gençler için tasarlanmış olan bu sistemin bazı bankalar tarafından da merakla takip edildiği belirtildi.Geliştirdikleri bu uygulamanın icat olmadığının altını çizen Webber, bu nedenden dolayı patent almadıklarını ifade ederek Emoji Passcode ile birlikte bankacılık hizmetlerinin hem daha eğlenceli hem de daha güvenli olacağını ifade etti.

Daha Fazlası


1 182

ifade simgeleri

Konuyla ilgili açıklama yapan Siber Güvenlik Uzmanı Alan Woodward, buna benzer uygulamaların geçmişte de kullanıldığını belirterek, bu uygulamalarla birlikte insanların şifrelerini daha kolay hatırlayabileceğini ancak bilgisayar korsanlarının yine de bu sistemi kırabileceğini söyleyerek, her ne olursa olsun kullanıcıların iki aşamalı kimlik doğrulama sisteminden vazgeçmemesini tavsiye etti.

Kullanıcılara göre yüz ifadeleri rakamlardan çok daha kolay hatırlanabiliyor.Gülen yüz ifadelerinin ilk ortaya çıkış tarihi 1960’lı yıllara dayanıyor.Günümüzde iyice yaygınlaşan bu ifadeleri hemen hemen hergün defalarca kullanıyoruz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri