Periscope Uygulamasında Görülen Yorum Sorununun Çözümü

periscope

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde her geçen daha da ileri gitmeyi başaran yeni uygulamalar ve programlar akıllı telefonlar sayesinde hayatımıza girmeye devam ediyor.Dünyada en yaygın kullanılan canlı yayın uygulamalarının başında gelen ve henüz çok yeni olmasına rağmen şimdiden milyonlarca kullanıcıya sahip olan Periscope, Twitter sayesinde varlığını her geçen gün daha da hissettirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde önce IOS ardından Android uygulamalarında ortaya çıkan problem kullanıcılarına zor anlar yaşattı. Periscope uygulamasını kullanan ve binlerce takipçisi olan kişilerin yayınlarına yorum yapmak istediğinizde ortaya çıkan sorunla ilgili çözüm yolunu sunmak için bu yazıyı hazırladık.

 

Periscope’da Ortaya Çıkan Bu Sorun Nasıl Ortaya Çıkıyor?

Daha Fazlası


1 59

Öncelikle şunu belirtelim, yaşanan bu sorun 150 ve daha fazla izleyicisi olan kullanıcılarda görülüyor. Belirli sayıda kullanıcı, aynı anda Periscope yayınına yorum yapmak için yazmayı denediği an sistem tarafından otomatik olarak kullanıcılara ‘Broadcast Too Full’ yazan bir uyarı mesajı gönderiyor. Eğer bu mesajı yayın ekranında görüyorsanız maalesef yorum yapamıyorsunuz.Bir süredir kullanıcıları tarafından eleştirilen bu konuyla ilgili bazı çözüm yollarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.Şunu da hemen belirtelim, bulduğumuz bu çözüm yolu kısa vadeli olup, konuya Persicope geliştiricilerinin bir an evvel el atması gerektiğini de hatırlatalım.

periscope yorum sorunu

 

Yaşanan Yorum Sorununu Nasıl Çözerim?

Yukarıda belirttiğimiz gibi bir yayına aynı anda yorum yapmaya çalışan belli bir kitlenin bazılarının karşısına ‘Broadcast Too Full’ yazılı uyarı yazısı çıkıyordu. Bu konuda size önereceğimi çözüm yolu ise yorum yapma bölümü aktifleşene kadar yayını sürekli olarak açıp kapatın.Bu işlemi birkaç defa tekrarladığınızda yorum yapma alanının açıldığını göreceksiniz. Ancak yorum yapmak istediğiniz kullanıcı, yüzbinlerce takipçiye sahipse bu işlemi en az 15 kere tekrarlamanız da gerekebilir. Belirttiğimiz gibi sorunun asıl çözümü için Periscope yetkililerinin sunacağı kalıcı çözümleri beklemek gerekecek.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri