BlackBerry, Samsung Aracılığıyla Android’e Mi Geçiyor?

samsung blackberry akilli telefon

Teknoloji dünyasının önde gelen firmalarından biri olan ancak akıllı telefon piyasasında bir türlü bekleneni veremeyen BlackBerry’nin adı son dönemlerde sıklıkla Android işletim sistemi ile anılmaya başlanmıştı.Bilindiği gibi akıllı telefon sektöründe kendi işletim sistemini kullanmayı tercih eden ancak, Android ve İOS’a karşı varlık gösteremeyen BlackBerry’nin Android işletim sistemine geçip geçmeyeceği konusunda şimdilik net bir bilgi bulunmuyor.

Ancak bugün bazı yabancı kaynaklarda yer alan iddialara göre, Güney Kore’li akıllı telefon devi Samsung ile BlackBerry ortaklığında Android işletim sistemine sahip yeni bir telefon geliştirilecek ve bu telefonda BlackBerry servisleri kullanılacak. Daha önceki dönemlerde de gündemi meşgul eden bu iddiaların yeniden alevlenmesi BlackBerry’nin Android işletim sistemine geçeceği yönündeki beklentileri artırıyor. Geliştirmiş olduğu BlackBerry OS ile piyasada beklentilerin çok uzağında kalan firmanın, Android’e geçtikten sonra nasıl bir hava yakalayacağı merakla bekleniyor.

Daha Fazlası


1 64

blackberry- samsung android

 

Konuya farklı bir açıdan yaklaşacak olursak genelde cihazlarında kareye yakın ekran kullanmayı tercih eden BlackBerry’nin, olası bir Android işletim sistemi ile mevcut konumdaki dahili Q klavyesi ile birlikte kullanıcılarına farklı bir deneyim yaşatması bekleniyor. Firmanın olası yeni model telefonunda nasıl bir tasarıma gideceği ise tam bir muamma olacaktır.

Şimdilik sadece iddialardan ibaret olan bu haberler, ilerleyen günlerde netlik kazandığında daha ayrıntılı bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri