Akıllı Telefonlarda Enerji Tasarrufu Sağlamak İçin Basit Öneriler

akilli telefon enerji tasarrufu

Günümüzde hızla gelişen teknoloji sayesinde hayatımıza giren akıllı telefonlar birçok konuda bizlere kolaylık sağlarken beraberinde bazı sorunları da getiriyor.Hiç şüphesiz  bunların başında halen net bir çözüme kavuşturulamayan şarj sorunu geliyor. Birazdan bahsedeceğimiz küçük detayları uyguladığınızda gözle görülür bir enerji tasarrufu yaptığınızı görmüş olacaksınız.

Öncelik Ekran Değil Dahili Hafıza Olsun

 

Daha Fazlası


1 64

Birçok kişi tarafından telefonların en çok enerji harcadığı alanın ekran olduğu öngörülür.Her ne kadar bu doğru bir yaklaşım olsa da unutmamamız gereken bir diğer alan ise telefonun dahili hafızasıdır.Çünkü bildiğiniz gibi telefonun ekranı sürekli olarak açık konumda olmuyor ancak cihaz hafızasında bulunan fotoğraflar,videolar,mesajlar ve diğer uygulamalar, ekran kapalıyken bile enerji tüketmeye devam ediyor. Burada yapmanız gereken gereksiz mesajları silin. Hatta mümkünse kişisel dosyalarınız çoğaldığında başka bir alana aktarmayı deneyin.

İndirdiğiniz Uygulamaları Hafıza Kartına Kurun

Telefonunuza indirmiş olduğunuz uygulamaları hafıza kartına kurmayı deneyin. Android işletim sistemlerinde uygulama kontrolü menüsü içerisinde bunun için özel bir seçenek bulunuyor.Bilindiği gibi bazı uygulamalar sadece telefon hafızasına kurulup orada çalışabiliyor. Bunların dışında kalan diğer uygulamalarınızı hiç tereddüt etmeden hafıza kartına taşımayı deneyin.

Fotoğraf Ve Videolarınızı Dahili Hafızadan Arındırın

Eğer fotoğraflarınız ve videolarınız telefonunuzun hafızasında bulunuyorsa yapacağınız ilk iş o dosyaları ya hafıza kartına ya da bir flash belleğe aktarmak olsun.Çünkü bu küçük detaylar bazen çok belirleyici olabiliyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri