Meizu MX5 Hangi Özelliklere Sahip Olacak?

 

meizu firmasi

Teknoloji dünyasının önemli firmalarından biri olan ve geçtiğimiz sene yılın en iyi Android telefonu olarak kabul edilen Meizu MX4 modelinin bir üst modeli olacak olan Meizu MX5 ile ilgili yeni bilgiler internette yer almaya başladı. Yeni modelle birlikte beklentiler oldukça yukarılara taşınmış.

Geçtiğimiz sene MX4 modeli ile piyasada satış rekorları kıran ve Antutu tarafından en iyi telefon seçilen Meizu, sürekli olarak kendini geliştirmeye devam ediyor.Bilindiği gibi MX4 modelindeki yüksek satış rakamlarından sonra MX4 Pro modelini çıkarıp üst segmente yeni bir telefon daha kazandıran Meizu’nun, yeni amiral gemisi olacak olan MX5 ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor.

Daha Fazlası


1 158

Telefonla ilgili elde edilen bilgilerden bahsedecek olursak, yeni model Meizu’da arka kapak metal olarak tasarlanmış.Ayrıca telefonun köşeleri daha keskin çizgilerle belirginleştirilmiş. Bir başka dikkat çeken detay ise kamera bölümünün köşeli olarak tasarlanmış olmasını söyleyebiliriz.Yine de kamera deliğinin oval olduğunu hatırlatmakta fayda var.

meizu mx5 yeni telefon

Telefonun genel özelliklerinden bahsedecek olursak, MediaTek MT6793 işlemcili, 5.5 inçlik 2K görüntü kalitesinde bir ekran, 3 ya da 4 GB’lık RAM, 16 GB’lık dahili depolama alanı, 20 Megapiksellik arka kamera ile gelmesi beklenen bu cihazla ilgili yukarıda bahsettiğimiz özelliklerin şimdilik tahmin olduğunu belirtelim.

Piyasada nasıl bir etki yaratacağı merakla beklenen Meizu’nun, hangi tarihte ve ne kadar fiyattan satışa sunulacağı konusunda şimdilik net bir bilgi bulunmazken telefonla ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri