YouTube Gaming’i Yakından Tanıyalım

youtube

Teknoloji dünyası her geçen gün farklı kategorilerde hızla ilerlerken, bundan geri kalmak istemeyen teknoloji devleri sürekli olarak yeni ürünler ve teknolojiler geliştirmeye devam ediyor.Dünyanın en büyük video paylaşım sitelerinin başında gelen YouTube, uzun zamandan beri üzerinde çalışmalar yürüttüğü çevrimiçi oyun yayın özelliği olan YouTube Gaming adlı oyununu piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Twitter aracılığıyla paylaşılan habere göre, geliştirilen bu çevrimiçi oyuna, YouTube Gaming adı verilecek ve kendi kategorisinde Twitch’e rakip olmaya hazırlanıyor.Bilindiği gibi Google, daha önce Twitch’i tam 1 milyar dolara bünyesine katmak istemiş ancak anlaşma sağlanamamış, daha sonrasında Twitch Amazon sitesine satılmıştı. Uzun zamandan beri gündemi meşgul eden bu gelişmeler sonunda resmiyete kavuştu.

Daha Fazlası


1 58

youtube gaming

Tüm detayları şimdilik netlik kazanmayan bu servise, sadece Google YouTube Gaming servisinin web üzerinden kullanılabilir olmasıyla birlikte, Android ve IOS uygulamalarının da yayınlanması bekleniyor.Oyunu oynayacak kullanıcılar, bu oyunları 3 farklı kategoriden erişim sağlayabilecek. Bu kategoriler , oyunlar, yayın akışı ve kanallar olarak belirlendi.

Google tarafından yapılan açıklamalara göre oyunla ilgili canlı yayınlar konusunda bazı düzenlemelere giderek iyileştirmeler yapılmış, sohbet gecikmeleri iyileştirilmiş ve son olarak yayın yönetimi basitleştirilmiş. Bunlarla birlikte oyunu oynayacak olan kullanıcılar hangi oyunlarını sevdiklerini ve tercih ettiklerini servise bildirebilecekler ve seçmiş oldukları oyunlarla ilgili kişisel öneriler alabilecekler.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri