Apple’dan Çerçevesiz Ekran iPhone!

iphone cercevesiz ekran

Günümüzde hızla gelişmeye devam eden teknoloji dünyasında, akıllı telefon piyasasında kıyasıya rekabet içinde olan firmalar her geçen gün yeni tasarımlarıyla ön plana çıkarken kullanıcıları kendilerine çekmek için kendilerini geliştirmeye devam ediyor. Dünyanın ve Amerika’nın en önde gelen akıllı telefon firmalarından biri olan Apple, ilerleyen dönemde amiral gemisi olacak olan yeni model akıllı telefonu iPhone ekranlarında kullanılmak üzere hücre içi teknolojiye geçeceği belirtildi. Bu teknoloji sayesinde ekranın kenarındaki girdilere dokunmaya duyarlılık ortadan kaldırılabiliyor.

Daha Fazlası


1 158

Akıllı telefon sektöründe önemli bir paya sahip olan Apple, üzerinde çalışılan hücre teknolojisinde günümüzdeki iPhone modelleri gibi ince olan cam üzerine cam ekran kullanarak yeni model telefonu kullanıcılarla buluşturmayı planladıkları belirtiliyor. Bu konuyla ilgili olarak ortaya atılan bir diğer iddia ise yeni iPhone modelleri için 4K çözünürlüğe sahip ekran geliştirmek olduğu ifade edildi. 

 

Ortaya atılan iddilara göre Apple’ın tedarik zinciri olan TPK, yeni geliştirmiş olduğu ekran için ince bir film ve camı birlikte kullanarak bir kombinasyon elde ediyor. Ancak şirketin üzerinde çalıştığı ekran için elde edilebilecek en ince ekran kalınlığı 8.5 milimetre olarak belirtilirken TPK ise, iPhone 6Plus modeliyle birlikte bu kalınlığın 7.1 milimetreye kadar düşürülebileceği söyleniyor. Bunun için en az 1 yıl daha beklenmesi gerektiği ifade ediliyor. Önümüzdeki günlerde teknoloji dünyasında ne gibi yenilikler olup biteceğini zamanla göreceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri