Akıllı Telefon Sektöründe Dev Satış Gerçekleşecek Mi?

asus- htc

Teknoloji dünyasında önemli bir yere sahip olan Tayvan’lı akıllı telefon üreticisi HTC, bundan 4 yıl öncesine kadar piyasa değeri yaklaşık 33 milyar dolar iken 2015 yılı itibariyle bu değeri 2 milyar dolarlara kadar gerileyen firmayla ilgili gündeme bomba etkisi yaratacak bir haber düştü. Alınan bilgilere göre Asus, HTC’yi bünyesine katmak için şirket içindeki toplantılarını yoğunlaştırmış durumda.

Daha Fazlası


1 85

Yukarda bahsedilen rakamlardan da anlaşılacağı üzere piyasadaki değeri kısa zaman içinde inanılmaz derecede düşüş gösteren HTC’nin piyasadaki bu kaybı, firma yetkililerini kara kara düşündürüyor. Bilindiği gibi son olarak piyasaya yeni amiral gemisi modeli akıllı telefonu HTC One M9 modelini sunan ve satış rakamlarında beklentilerin uzağında kalan firmanın adı, bugünlerde Asus ile anılmaya başlandı.

Konuyla ilgili olarak ilk kez bir resmi ağızdan açıklama geldi.Konuyla ilgili olarak Asus’un yönetim kurulu başkanlığını yürüten Johnny Shih, yapmış olduğu açıklamada şu an için HTC firmasını satın almakla ilgili şirket olarak kendi aralarında fikir alışverişi içerisinde olduklarını ancak şimdilik herhangi bir mutabakata varamadıklarını ifade etti.

Konunun diğer muhatabı olan HTC firmasından ise şimdiye kadar resmi bir açıklama yapılmadı. Olası bir satış durumunda ise karşılıklı çıkarlar düşünülerek anlaşmanın sağlanabileceği belirtiliyor. Şu ana kadar iki taraftan da resmi açıklama yapılmamış olsa da bu iddiaların teknoloji gündemini bir süre daha meşgul edeceği belirtiliyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri