Türkiye’nin Google’da En Çok Hangi Kelimeleri Aradığı Açıklandı!

google

Teknolojinin hızla gelişmeye devam ettiği günümüzde internet kullanımı oldukça yaygınlaşmaya başladı.Dünyanın en önde gelen arama motoru olan Google’da, ülkemizde son 5 ay içinde en çok aranan kelimeler açıklandı. Buna göre en çok aranan kelimeler, ‘Facebook’, ‘Youtube’, ‘Google’, ‘e okul’, ‘sahibinden’, ‘hava durumu’ ve ‘hotmail’ kelimeleri zirveyi oluşturdu.

facebook

Daha Fazlası


1 29

Google verilerine dayanarak düzenlenen listeye göre ülkemizde bu yılın ilk 5 ayında geçen yıla göre en çok yükseliş göstermeyi başaran kelimeler ‘Survivor’, ‘e-okul-veli’, ‘Tv 8’, ‘Acunn’, ‘hava durumu’, ‘Milli Piyango’ ve ‘Dolar’ kelimeleri yer aldı.Yine aynı dönemin ‘Seyahat’ kategorisinde zirvede yer alan kelimeler, ‘THY’, ‘İstanbul’, ‘uçak bileti’ ilk 3 sırayı almayı başardı. Haberler kategorisinde ise ilk 3 sırayı ‘hava’, ‘hava durumu’ ve ‘haber’ kelimeleri aldı.Dünya genelinde bu yılın ilk 5 ayında en çok aranan kelimeler ise ‘Facebook’, ‘Youtube’, ‘Google’, ‘Hotmail’, ‘film’, ‘video’, ‘song’ ve ‘download’ oldu.Spor kategorisi ele alındığında ise listenin ilk 3 sırasında ‘lig’, ‘Lig Tv’, ve ‘Galatasaray’ yer aldı.Açıklanan bir diğer kategori ise ‘Görseller’ olurken bu alanda listenin ilk 3 sırası ‘tumblr’, ‘bebek’ ve ‘Facebook’ şeklinde sıralandı.

Ülkemizde yine aynı dönem içerisinde dünyanın en büyük video platformlarından olan ‘Youtube’da  en çok aranan kelimeler ise ‘dj’, ‘gel’, ‘Ahmet Kaya’ olurken, en büyük sıçramayı ise ‘Bangır Bangır’, ‘Aşk Yeniden’ ve ‘Diriliş’ kelimeleri yaptı.

dirilis

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri