Sony Xperia Z3+ Satışa Çıktı Ve İlk Güncelleme Geldi

sony z4

Teknoloji dünyasının ve Japonya’nın önde gelen firmalarından biri olan Sony, geçtiğimiz Nisan ayında gerçekleştirilen etkinlikle tanıtımını yapmış olduğu yeni amiral gemisi Xperia Z4 modelini Japonya’da satışa sundu. Japonya’nın en önde gelen operatör devlerinden biri olan NTT DOCOMO tarafından 745 dolar ( yaklaşık 2.000 Türk Lirası) fiyatla satışa sunulan telefon, hemen sonrasında ilk güncellemelerini yüklemeye başladı. Alınan bu güncellemenin Xperia Z4’te meydana gelen ses sorununu çözüme kavuşturmak için yayınlandığı ifade edildi.

Daha Fazlası


1 64

Önümüzdeki günlerde küresel piyasadaki yerini alacak olan Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia Z4, dünya pazarında Xperia Z3+ adıyla satışa sunulacak. Telefonun özelliklerinden bahsedecek olursak, 5.2 inç büyüklüğündeki Full HD çözünürlükte IPS ekran, 64 bit 8 çekirdekli Snapdragon 810, 3 GB RAM’e, 32 GB’lık dahili hafızaya, 128 GB’a kadar hafıza kartı desteği, suya ve toza karşı güçlendirilmiş tasarım, 6.9 milimetre kalınlığa sahip kasa, 20.7 Megapiksel arka, 5 Megapiksellik ön kamera, 2.930 mAh güce sahip pil kapasitesi ve Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle akıllı telefon pazarına iddialı bir giriş yapmak istiyor.

sony xperia z3+

Küresel pazarda Sony Xperia Z3+ adıyla satışa sunulacak olan telefonun ülkemize temmuz ayının ilk haftalarında girmesi bekleniyor. Şimdilik telefonun fiyatıyla ilgili olarak net bir bilgi bulunmazken ülkemize giriş yaparken uygulanacak vergilerle birlikte ortalama 2.500 liraya satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Telefonun piyasada istenilen başarıyı elde edip edemeyeceğini zamanla göreceğiz.Telefonla ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri