Apple ve Samsung Aynı Proje Üzerinde Çalışıyor!

samsung apple

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde akıllı telefon sektörünün en önde gelen iki firması olan Apple ve Samsung’un yeni çıkacak olan telefonlarında çift kamera modülü kullanacağı şeklindeki haberler Güney Kore’nin teknoloji gündemini meşgul etmeye çoktan başladı.

Daha Fazlası


1 182

Gün geçtikçe akıllı telefon üreticileri, her yeni modellerinde bir adım daha ileri giderken çift kameraya sahip telefonlarla birlikte OIS özelliği 16 Megapiksel veya 20 Megapikselli tek kameralı telefonlarda kullanılacak olduğunda birden çok avantajı beraberinde getiriyor. Yeni dönemle birlikte gelmesi beklenen ikili kamera, görüntülerde oluşan renk hatalarını minimum seviyeye indirerek görüntüleri daha da belirgin hale getirmeye yardımcı olacak. İkili kameralarda kameralardan biri çekilmek istenen yere odaklanırken diğer kamera ise aynı anda kayıt yapabilecek. Kore medyasında yer alan bir diğer iddialara göre ise bu telefonların diğer modellerine oranla daha ince ve daha şık olarak tasarlanacak.

Aslında bu özellik akıllı telefon piyasasında ilk olmayacak. Geçtiğimiz dönemlerde HTC ve Huawei firmaları tarafından da kullanılmıştı.Geçtiğimiz sene kamera teknolojileri geliştiren LiniX firmasını bünyesine katan Apple, bu firmayı çift kameralı telefon üretmek ve bu alanda gerekli güvenliği sağlamak için satın aldığı söyleniyor. Samsung Electronics firması da son dönemlerde bu teknoloji üzerinde oldukça yoğunlaşmış durumda.

Çıkarmış oldukları her yeni ürünle piyasaya yön vermeyi başaran Apple ve Samsung firmaları,bakalım yeni ürünleriyle birlikte istedikleri sonuçları elde edebilecekler mi? Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri