Samsung’dan Gündem Yaratacak İki Yeni Patent

samsung patent

Teknolojinin önde gelen firmalarından biri olan Güney Kore’li Samsung firması, son dönemlerde almış olduğu akıllı telefon patentlerine bir yenisini daha ekledi. Samsung, geçtiğimiz günlerde geliştirilecek olan yeni Galaxy Note serisinde kullanılmak üzere ses komutuyla S Pen kalemin cihazdan ayrılmasını sağlayan patenti almıştı. Bugünlerde ise firma, yeni bir patent alma konusuyla ilgili yeniden gündeme geldi.

Samsung firmasının yeni almış olduğu iki patent, katlanabilme özellikli ekran ve kameralı S Pen kalemlerin daha da yaygınlaşmasının önünü açmış oldu.Yeni aldığı bu patentleri şimdilik hangi model cihazlarında kullanacağı belli olmayan Samsung, büyük bir ihtimalle Galaxy Note serisinde kullanacağı tahmin ediliyor.

Daha Fazlası


1 182

samsung

Birçok teknolojik kategoride çeşitli patentleri almaya devam eden Samsung firmasının son aldığı bu patentlerden biri yeni geliştirilecek cihazların katlanabilir olmasıyla birlikte çift ekranlı olabileceğine işaret ediyor. Ayrıca diğer patentte ise S Pen üzerine yerleştirilmiş bir kamerayı da görmek mümkün. Yerleştirilen kameranın cihaza ne gibi özellikler kazandıracağı belli olmasa da kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmesi bekleniyor.

Yaklaşık olarak üç yıldan beri şirketin üzerinde yoğun şekilde çalıştığı bu projelerin patentinin alınmasından sonra hayata geçirilmesinin yakın zamanda gerçekleşebileceği düşünülüyor.Teknoloji dünyasına yön veren firmaların başında gelen Samsung, bünyesine katmış olduğu bu yeni patentler sayesinde ilerleyen zamanlarda akıllı telefon sektöründe yeni bir dönem başlatabilir. Konuyla ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri