Huawei Honor 7’nin Çıkış Tarihi Netlik Kazandı

huawei honor 7

Teknoloji dünyasında ağırlığını her geçen gün daha da artıran Çin’li firmalardan biri olan Huawei, son dönemlerde TENAA’nın arka bölümüne yerleştirilmiş olan parmak izi sensörü ve metal kasayla piyasaya sunulacağı kesinleşmiş olan Honor 7 modelinin donanımsal özellikleri bilinmiyordu. Bugün telefona ait bazı özellikler günyüzüne çıktı.

Akıllı telefon dünyasının yükselen markalarından biri olan Huawei’nin amiral gemisi modellerinden olan Honor 7,  bugün internette yayınlanan fotoğraflarına bakarak telefonla ilgili bazı özellikler hakkında ipucu veriyor.

Daha Fazlası


1 64

Huawei’nin yeni amiral gemisi olacak olan Honor 7, üst segment kategorisinde yer alacak ve iki versiyonu ile satışa sunulacak. İki modelden biri Kirin 935 yonga setine, 16 GB dahili hafızaya ve 3 GB RAM’e sahip olacak.Huawei’nin bir diğer modeli ise Kirin işlemci( model numarası belli değil ) 64 GB dahili hafızaya ve 4 GB RAM’e sahip olacak.

Telefonun diğer özelliklerinden bahsedecek olursak, 5 inç büyüklüğe sahip 1920 x 1080 Full HD çözünürlüğe sahip olan telefon, Android 5.1 işletim sistemli, EMUI 3.1 arayüzü ve parmak izi tarayıcısı bulunacak.

Telefonun satış fiyatına gelecek olursak 4 GB RAM’e sahip olan versiyonu 400 dolar olarak belirlenirken, 3GB RAM’li modeli ise 322 dolar olarak belirlendi.

24 Haziran’da satışa sunulacak olan Huawei’nin yeni amiral gemisi Honor 7’nin piyasada beklentileri karşılayıp karşılayamayacağını zamanla öğrenmiş olacağız. Ülkemizde satışa sunulması konusunda şimdilik net bir bilgi bulunmazken, ilerde satışa sunulacak olsa bile fiyatının ne kadar olacağını tahmin etmek zor. Telefonla ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri