Amazon, Bilgisayar Oyunu Sektörüne Müthiş Transferlerle Giriyor

amazon

Dünyanın en büyük internet ortamından alışveriş yapılan sitelerinin başında gelen Amazon, oldukça iddialı sayılabilecek bir bilgisayar oyunu projesi üzerinde çalışıyor. Bu proje, Amazon firmasının PC oyun kategorisindeki ilk tecrübesi olacak.

Amazon Game Studios, bundan önce mobil cihazlara yönelik oyunlar geliştirmiş ve belirli bir ücret karşılığında satın alınıp oynanabilen oyunlar üretmişti. Bu konuda en son piyasaya sürmüş olduğu ‘Til Morning’s Light’ adını verdikleri oyunla, bu alanda oldukça başarılı olduklarını bir kez daha ispat etmişlerdi.

Amazon firması, PC oyunlarının hazırlanma süreçleriyle ilgili haberler paylaşan Gamasutra isimli internet sitesine vermiş olduğu ilanda, bilgisayar oyunu projesinde yer alacak ekip için ilk adımları atmış bulundu.

Daha Fazlası


1 58

İlk PC oyunu deneyiminde hayal kırıklığına uğramak istemeyen Amazon firması, kuracak olduğu ekipte Far Cry, Splinter Cell gibi dünya çapında büyük bir kitleye hitap eden oyunların geliştirme sürecinde çalışmış olan Clint Hocking’le birlikte Portal ve Left 4 Dead oyunlarında çalışmış olan Kim Swift gibi bu işin ustası olmuş kişilerle çalışmaya hazırlanıyor. Bu isimlerin yanı sıra World of Warcraft, BioShock, Halo ve The Last of Us gibi oldukça popüler olan oyunlarda da çalışan birçok isimin de bu ekipte yer alacağı bildirildi.

Kim Swift - Clint Hocking
                     Kim Swift                                                                                  Clint Hocking

Mobil oyun sektöründe oldukça başarılı işler çıkaran firma, PC oyun sektöründe de aynı başarıyı yakalamak için oldukça sağlam adımlar atarken zorlu bir sürece de girmeye hazırlanıyor. Oyun dünyasının en önemli isimlerini bünyesine katan firma, birçok oyun severi büyük beklentiler içine sokarken bu durumdan başarı ile çıkıp çıkamayacağını zamanla göreceğiz.

Şimdilik ne tür bir oyun üzerinde çalışıldığı belirsizliğini korurken gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri