6 Bin Dolar’a Akıllı Telefon

gresso

Teknoloji dünyasının her geçen gün daha da geliştiği günümüzde akıllı telefon fiyatları da özellikleri yükseldikçe fiyatlarında da ciddi artışlar  gözlemleniyor. Şimdiye kadar pek ilgimizi çekmemiş olsa da dünyanın en ünlü lüks akıllı telefon üreticisi olan Gresso’da, telefonların fiyatlarını teknik özelliklerinden ziyade, yapımında kullanılmış olan oldukça pahalı olan malzemeler belirliyor. Gresso tarafından üretilen Regal Gold modelinde kullanılan değerli madenler telefonun fiyatını belirlemede etkin rol oynuyor. Tüm dünya genelinde yalnızca 999 adet üretilecek olan telefonun yapımında 18 ayar altın ve 5. sınıf titanyum alaşım kullanılacak. Bu telefona sahip olmak için hem 999 kişiden biri olmalısınız hem de cebinizden 6.000 dolar ( yaklaşık 16.000 TL ) çıkarmanız gerekecek.

 regal gold

Daha Fazlası


1 158

Dünyanın en pahalı akıllı telefonlarını üreten Gresso’nun Regal Gold modelinde teknik özellikler şimdilik netlik kazanmış değil. Telefonun hangi işlemci birimini kullandığı hakkında şimdiye kadar resmi açıklama yapılmamış olsa da gelen haberlere göre el yapımı olduğu bilgisi aktarılıyor.

PVD ile kaplanmış olan 18 ayar altın ve 5. sınıf titanyumdan üretilen Regal Gold’un özelliklerinden bahsedecek olursak 5 inç büyüklüğünde 1080p çözünürlüğe sahip ekran paneli bulunuyor. 13 Megapiksellik arka 5 Megapiksellik ön kamerasıyla piyasaya çıkmaya hazırlanan telefonda, 32 GB’lık dahili hafıza, 143.2 x 70.2 x 8.8 milimetre ölçüleriyle gelen telefon 205 gram ağırlığa sahip.

6.000 dolara satılacak ve toplamda sadece 999 adet üretilecek olan bu telefondan, bakalım ülkemiz sınırları içinden alacak biri çıkacak mı?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri